Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Halina Frąckowiak na święcie plonów

Halina Frąckowiak na święcie plonów

2

Konkursy z cennymi nagrodami, finał turnieju sołectw, a na koniec występ gwiazdy wieczoru Haliny Frąckowiak, to jedne z wielu atrakcji, które czekają na wszystkich podczas tegorocznych dożynek. To najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie wiejskiej Świdnica zaplanowano w tym roku w Lutomi, 8 września 2013 r. na boisku sportowym.

– Święto Plonów to z pewnością najbardziej rozśpiewana i najbarwniejsza uroczystość organizowana corocznie w gminie Świdnica. Ogrom pracy włożony przez pracowników urzędu, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, jednostek pomocniczych, Ochotnicze Straże Pożarne, a przede wszystkim gospodarzy dożynek zwraca się jednak stukrotnie, w radosnych uśmiechach i szczęśliwych spojrzeniach rolników, których całoroczny trud zostaje dostrzeżony i doceniony – mówi  Teresa Mazurek, wójt Gminy Świdnica.

Dożynki to czas dziękczynienia, ale i czas zabawy. Dlatego też organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla całych rodzin. Bogato przystrojone stragany każdego roku są ozdobą dożynek w gminie Świdnica. To właśnie na nich gospodynie prezentują to, co najsmaczniejsze, a serwowane produkty mają już swoich miłośników.

Obrzęd dożynkowy i misterium chleba, staropolski zwyczaj polegający na dzieleniu się poświęconym chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż, liczne konkursy z cennymi nagrodami RTV-AGD, Finał Turnieju Sołectw „Sportowe weekendy na Wsi”, występ gwiazdy dożynek Haliny Frąckowiak – to jedne z wielu atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić niedzielę 8 września w Lutomi.

Dożynkom tradycyjnie towarzyszyć będą konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejszy stragan. Zebrani będą mogli podziwiać wystawę sprzętu rolniczego.

Poprzedni artykułKoszykówka uliczna wraca do Świdnicy
Następny artykułStrażacy z Zebrzydowa z nowym wozem