Policja dopiero ustala przyczynę, ale nie jest wykluczone, że mogła być to nadmierna prędkość. Około 20.00 na drodze między Przyłęgowem a Morawą z drogi wypadł ford transit. Trzy osoby trafiły do szpitali. Jednego z pasażerów zabrało do Wrocławia Pogotowie Lotnicze.
Zdjęcie KPP Świdnica
Pogotowie zawiadomił kierowca samochodu osobowego, który został wyprzedzony przez forda. Auto po tym manewrze zniknęło za wzniesieniem, a kiedy osobówka wyjechała za pagórek, kierujący dostrzegł leżące poza drogą samochód, który przed chwilą go wyprzedzał. – Fordem najprawdopodobniej jechali obcokrajowcy – mówi Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy. Jak się okazało, kierowca miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Na drodze obowiązuje ruch wahadłowy.



![Runęła kolejna część stropów w kamienicy przy ul. Pułaskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/1-4-238x178.jpg)


![Runęła kolejna część stropów w kamienicy przy ul. Pułaskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/1-4-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)