Strona główna Kultura „Drogowskazy Czwórki” ze Świdnicy

„Drogowskazy Czwórki” ze Świdnicy

0

Tego lata radiowa Czwórka zwiedzi niemal całą Polskę. 20 sierpnia w ramach akcji „Drogowskazy Czwórki” odwiedzi Świdnicę. We wtorki i piątki stacja odsłania przed słuchaczami wybrane miejsca na mapie Polski, które warto poznać. We wtorek, 20 sierpnia będzie to Świdnica.

– Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc – tłumaczą organizatorzy akcji.

Akcja „Drogowskazy Czwórki” potrwa do 30 sierpnia, w jej ramach wysłannicy Czwórki odwiedzą w sumie 18 miejscowości. Wyjazdom towarzyszyć będzie kampania promocyjna „Pokaż nam swoje miasto: Czwórka szuka przewodników”, zachęcająca mieszkańców odwiedzanych miast do promowania lokalnych inicjatyw.

Relację z trasy można posłuchać i oglądać w każdy wtorek i piątek, w audycjach „Poranek Online”, „W 4 Oczy”, „Stacja Kultura” i „4 do 4” (Czwórka do Czwartej). Prezentowane w nich będą relacje reporterskie, wywiady oraz materiały dziennikarskie, ukazujące dane miejscowości i odbywające się w nich wydarzenia. W ramach akcji można skorzystać z aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która stanie się interaktywnym, wypełnionym materiałami audio oraz video przewodnikiem po odwiedzanych miastach. Koproducentem „Drogowskazów Czwórki” jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Więcej informacji o akcji:

www.polskieradio.pl/10/1366/Artykul/877932,Drogowskazy-Czworki

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Grillowana cukinia
Następny artykułKolejne sukcesy w ringu