Strona główna Kultura Co grają w kinie?

Co grają w kinie?

0

Sporo emocji szykuje się na ten tydzień w świdnickim kinie Cinema 3D, ale nie zabraknie też filmów dla najmłodszych. Co można obejrzeć od 2 do 8 sierpnia? Sprawdź!

PREMIERY:

SMERFY 2

USA, od 7 lat , familijny/komedia/animowany/ 105 min

wersja 2D 9:30 14:00

wersja 3D 11:45 16:15 18:30

Gargamel tworzy kilka złych istot, podobnych do Smerfów, z pomocą których chce zdobyć magiczny napój Smerfów. Ale okazuje się, że tylko prawdziwy Smerf może dać mu to czego chce i tylko specjalne zaklęcie, które zna Smerfetka, może przemienić jego twory w prawdziwe Smerfy. Gargamel porywa więc Smerfetke i sprowadza ją do Paryża, gdzie jest podziwiany i uznawany za największego czarnoksiężnika świata. Pozostałe Smerfy muszą powrócić do naszego świata i z pomocą swoich przyjaciół Patricka i Grace Winslow uratować Smerfetkę.

KONESER

Włochy, od 16 lat, melodramat/ 124 min

12:00 19:30

Świat obrazów, dzieł sztuki, antyków i wszystkiego co wzbudza pożądanie współczesnej „arystokracji”. Dyrektor domu aukcyjnego, Virgil Oldman (Geoffrey Rush), nieprzypadkiem wchodzi w życie młodej i tajemniczej dziedziczki, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks), której rodzice zginęli, pozostawiając nie do końca zbadane i ocenione dzieła sztuki. Młody twórca, Robert (Jim Sturgess), pomaga jej w rozpoznaniu majątku, który odziedziczyła. Pojawiają się kolejni doradcy, ale czy na pewno chcą pomóc Clarie…? Kto tak naprawdę stoi po jej stronie, a kto czeka na nie swój spadek?

BYZANTIUM

USA/ Wlk. Brytania/ Irlandia, od 15 lat, dramat/fantasy/thriller/ 118 min

9:30 17:00 20:45 22:00

Akcja skupia się na dwóch młodych „siostrach”, które podróżują, mordując ludzi aż docierają do angielskiego miasteczka nad morzem. Clara (Gemma Arterton ) jest współczesną kobietą, patrzącą w przyszłość. To właśnie ona zmieniła swoją córkę, Eleanor (Ronan) w wampirzycę, która jest nieśmiałą i niewinną dziewczyną. Eleanor jest już wyczerpana po 200 latach ciągłej podróży i chce w końcu osiąść. Okazuje się, że jej matka chroniła ją przed innymi wampirami z „braterstwa”. Aby im uciec, muszą wtopić się w tłum albo nadal podróżować. Gdy już sądzą, że udało im się zbiec, przeszłość je dogania.

OBECNOŚĆ

USA, od 16 lat, horror/ thriller/ 112 min

14:45 19:45 22:15

Historia Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.

RED 2

USA, od 13 lat, komedia/ akcja/ kryminał/ 116 min

10:00 14:30 17:15

Kiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden. Frank Moses od czasu zakończenia czynnej służby wiedzie spokojne życie na przedmieściach. Pewnego dnia do jego domu wpada brygada zamaskowanych zabójców. Były agent CIA nie zapomniał, jak się zabija – rozprawienie się z intruzami zajmuje mu kilkanaście sekund. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek. Wie, że jedyną obroną w tym wypadku jest atak. Moses postanawia zebrać starą, nieco zwariowaną już z upływem czasu, ekipę. Obierają za cel kwaterę główną CIA, aby dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi.

THE WOLVERINE 3D

USA, od 12 lat, sci-fi/ 126 min

11:30 16:30 19:15 22:00

Historia skupia się na związku Wolverine’a z Mariko, córką japońskiego mafiosa i na tym co przytrafiło mu się w Japonii. Ojciec Mariko ma niebezpieczny rodzaj broni, z którym Wolverine będzie musiał sobie poradzić. W filmie będzie można zobaczyć wielu samurajów, wojowników ninja, samurajskie miecze i przeróżne formy wschodnich sztuk walki.

HIT:

MINIONKI ROZRABIAJĄ

USA, b. o. , familijny/komedia/animowany/ 104 min

wersja 2D 12:30

wersja 3D 9:15 14:15

Kontynuacja przygód lubianych przez wszystkich Minionków i Gru, który z najstraszliwszego złoczyńcy na świecie zmienił się w głowę rodziny. W domku na przedmieściu mieszka sobie Gru wraz z córeczkami i całą gromadką Minionków. Gru nie jest już super przestępcą, lecz wytwórcą dżemów i żelek. Minionki dzielnie pomagają mu w pracy, objadając się galaretkami i innymi słodkościami. Ale pewien tajemniczy złoczyńca chce je wykorzystać, by podbić świat. Specjalny eliksir zmienia dobre minionki w paskudne fioletowe Minionki-Demonki, które są w stanie pożreć wszystko, co im stanie na drodze. Gru rusza do akcji, by ocalić swoich żółtych przyjaciół. Musi znaleźć sposób, by Minionki-Demonki wróciły do dawnej postaci. Na drodze stanie mu tresowana kura obronna, laserowe zasieki i wiele innych przeszkód.

PRZEDPREMIEROWO 9 sierpnia, godzina 19.00

MILLEROWIE

Film przedstawia historię handlarza marihuany, który postanawia wycofać się z interesu. Zanim jednak zakończy swoją przestępczą działalność musi wykonać swoje ostatnie duże zlecenie. Udając ojca rodziny wyjeżdżającego na wycieczkę ma za zadanie przemycić 600 kilogramów „towaru”…

REZERWACJA TELEFONICZNA

+48 74 639 90 56

 KONTAKT

CINEMA 3D Świdnica – Galeria Świdnicka

ul. Westerplatte 29, 58-100 Świdnica

tel: +48 74 639 90 56

www.cinema3d.pl

 

Poprzedni artykułWielkie zawody kucykowe w Stragonie
Następny artykułWandal zatrzymany i ukarany