Strona główna Wydarzenia Świdnica Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy

Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy

16

Świdnicki Urząd Skarbowy otrzymał certyfikat zaświadczający, że jest Urzędem Przyjaznym Przedsiębiorcy. To spore wyróżnienie dla świdnickiej skarbówki, które otrzymała drugi raz z rzędu.

Na zdjęciu Krystyna Bobrowicz – Walkowska, p.o. naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy

W tym roku już po raz jedenasty rozstrzygnięto konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy organizowany przez Business Centre Club przy współudziale Ministerstwa Finansów.

Zdaniem przedsiębiorców najwięcej przyjaznych urzędów skarbowych znajduje się w województwach mazowieckim (13) oraz kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim (po 6). Podobnie jak w ubiegłych latach w ankiecie konkursowej oceniano jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji z urzędem oraz kompetencje pracowników. W tym roku w ramach konkursu wpłynęło ponad 23 tysiące ankiet.

Podczas 11. edycji przedsiębiorcy wskazywali przede wszystkim na profesjonalizm urzędników w obsłudze podatników. Sugerowali również wydłużenie godzin pracy urzędów, stworzenie dyżurów popołudniowych, potrzebę skrócenia terminu uzyskiwania zaświadczeń oraz zwiększenie zakresu spraw, które mogłyby zostać załatwiane drogą elektroniczną.

Inicjatywa wspólnego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club powstała 11 lat temu. Od początku jego zadaniem jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie profesjonalnych i życzliwych relacji między administracją skarbową a przedsiębiorcą.

Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymują tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2013″. Prawo jego używania przysługuje przez 1 rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

oprac tepe

Poprzedni artykułDoba w liczbach: Dziewięć wypadków
Następny artykułOdpowiedzą za skatowanie psa