Strona główna Wydarzenia Strzegom Świdnicka do małej poprawki

Świdnicka do małej poprawki

2

Po ponad pięciu miesiącach uciążliwych objazdów kierowcy jadący od Świdnicy nie mają już problemu z wjazdem do Strzegomia. Zakończył się gruntowny remont fragmentu ulicy Świdnickiej. Potrzebne jednak są poprawki.

Inwestycję zleciła i sfinansowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, a wykonawcą było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. . Koszt odnowienia odcinka od ronda do ul. Kasztelańskiej sięgnął prawie 700 tysięcy złotych.

Podczas odbioru technicznego stwierdzono usterki. – Są problemy z odwodnieniem, bo spadek podłużny tej drogi jest bardzo mały. Gdyby był większy o 2-3 % to spadek wody byłby lepszy. Pozostało jeszcze troszkę robót porządkowych, oczyszczenie studzienek ściekowych i inne, które należy usunąć – stwierdza przewodniczący komisji Marek Porada, kierownik służby remontowo- utrzymaniowej w Wałbrzychu. Podczas dodatkowych prac droga nie będzie zamykana. Kierowcy powinni jednak zachować szczególną ostrożność, bo z powodu kradzieży dwóch lamp sygnałowych na skrzyżowaniu ulic Świdnicka- Kasztelańska sygnalizacja świetna nie działa.

opr. red./ foto UM w Strzegomiu

 

Poprzedni artykułBomba z opóźnionym zapłonem?
Następny artykułWyruszyli na Jasną Górę [FOTO]