Strona główna 112 Oszukiwał na otomoto.pl

Oszukiwał na otomoto.pl

10

Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Damianowi D., mieszkańcowi podwałbrzyskiej miejscowości, zarzucając mu, że w 2011 roku za pośrednictwem portalu www.otomoto.pl wyłudził oraz usiłował wyłudzić od 168 osób łącznie ponad 400 tysięcy złotych tytułem zaliczek w związku z oferowaniem do sprzedaży samochodów, którymi w rzeczywistości nie dysponował.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony do popełnienia przestępstw wykorzystał także inne osoby, często znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej  w ten sposób, że nakłonił je do założenia rachunków bankowych, na które wpływały pieniądze wpłacane przez pokrzywdzonych tytułem zaliczek na poczet kupna pojazdów. Pieniądze były następnie pobierane z kont przez oskarżonego.

Damian D. oferując do sprzedaży samochody podszywał się pod przedstawicieli komisów samochodowych legalnie funkcjonujących na lokalnym rynku. W swoim przestępczym procederze korzystał z komputera oraz Internetu zalogowanego na inną osobę na terenie Świebodzic – jak ustalono w toku śledztwa była to kuzynka jego żony.

W dniu 23 stycznia 2012r. Damian D. został zatrzymany przez policję. W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwa komputery. Na dyskach ujawniono ślady wyszukiwań w serwisie otomoto.pl, zdjęcia samochodów i ich wnętrz.

Damian D. na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd. Oskarżony był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności. Damianowi D. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

źródło Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Poprzedni artykułZostań ambasadorem Dolnego Śląska
Następny artykułŚladami piwa, futra, sukna i siana