Strona główna 112 Narkotykowy diler przed sąd

Narkotykowy diler przed sąd

4

Handlował narkotykami w Świdnicy, Warszawie, Jaworze oraz w Wałbrzychu. Dariusz W. został zatrzymany w Szwecji. Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu skierowała przeciwko mężczyźnie do Sądu Rejonowego w Świdnicy akt oskarżenia. 

Dariusza W. oskarżono o to, że w roku 2000 w Warszawie, w Świdnicy oraz w Wałbrzychu, wprowadził do obrotu nie mniej niż 3.100 gram amfetaminy, 300 gram marihuany oraz nie mniej niż 1.000 sztuk tabletek ekstazy. Wartość narkotyków wprowadzonych do obrotu w 2000 r. przez Dariusza W. wynosi łącznie nie mniej niż 43.200 złotych. Oskarżony został zatrzymany na terenie Szwecji, a następnie przekazany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez Królestwo Szwecji na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

Kolejny zarzut objęty niniejszym aktem oskarżenia dotyczy również wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci 500 gram amfetaminy o wartości nie mniejszej niż 6.000 złotych. Czyn ten popełniony został na przełomie 2002 i 2003 r. w Świdnicy i Jaworze.

Ponadto Dariusza W. oskarżono też o posiadanie bez zezwolenia broni i o udział w handlu bronią palną w postaci pistoletu marki „CZ” i pistoletu maszynowego marki „SKORPION” kal. 9 mm wraz z amunicją.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat, natomiast za przestępstwo handlu bronią grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dariusz W. był już uprzednio karany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy, za udział w handlu bronią, na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności i karę tę aktualnie odbywa.

Poprzedni artykułPiłkarskie drużyny podwórkowe powalczą o nagrody
Następny artykułWalczą o obwodnicę