Strona główna Sport Jeździectwo Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców odbędą się w Strzegomiu

Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców odbędą się w Strzegomiu

1

Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego  zostaną rozegrane w 2015 roku w Strzegomiu. Międzynarodowa Organizacja Jeździecka przyznała prawo do organizacji mistrzostw klubowi LKS Stragona Strzegom. Młody Jeździec to kategoria wiekowa obejmująca młodzież w wieku 19-21 lat. Jest szczególnie ważna kategoria wiekowa, ponieważ to właśnie z tej grupy zawodników wyłaniane są przyszłe kadry seniorskie.

Zawody zostaną rozegrane w ostatni weekend sierpnia 2015 roku (27-30.08) na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jałowieckich w Morawie koło Strzegomia. Będzie to kolejne, obok Pucharu Świata w wkkw (2003-2012), Pucharu Narodów w wkkw (2012-2013) oraz Mistrzostw Europy Juniorów w wkkw (2012), wielkie wydarzenie jeździeckie w Polsce, organizowane przez klub LKS Stragona Strzegom.

 

W ostatnim czasie zawodniczki LKS Stragona popisały się wysoką formą podczas rozegranych w dniach 19-21 lipca Ogólnopolskich i Regionalnych Zawodów w Ujeżdżeniu. Nasze zawodniczki startowały w Rundzie L i w Rundzie P. W obu tych rundach nasze amazonki zajęły drugie i trzecie miejsce, a najwyższe miejsce na podium zajęła Julia Świętochowska na koniu Fuerte (KJK Szary Michałowice). W Rundzie L drugie i trzecie miejsce zajęła Judyta Bronowicka na koniach Barbados i Alfa (LKS Stragona Strzegom), a w Rundzie P druga była Patrycja Tabisz i Wiwat (LKS Stragona Strzegom), trzecia Katarzyna Stąpor i Double Perfect (LKS Stragona Strzegom). Warto dodać, że zawodniczki strzegomskiego klubu na co dzień trenują dyscyplinę wszechstronny konkurs konia wierzchowego, a nie ujeżdżenie jak większość startujących zawodników.

Zwycięzcą Rundy N w Zawodach Regionalnych jest Natalia Badura i Escudero VII (KJ Picador), a w Zawodach Ogólnopolskich Aleksandra Tomala i Mozart P (Szwadron Jazdy RP). Najlepsza w Rundzie C była para Karolina Mazurek i Silvita (SLKS Książ). Ta sama zawodniczka, na swoim drugim koniu Brentino zwyciężyła w Małej Rundzie. W Rundzie C najlepszy okazał się Łukasz Wituchowski i koń Finest 003 (WLKS Krakus Swoszowice).

Poprzedni artykułMost wiszący otwarty [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł„Okiem Młodych” czeka na wolontariuszy