Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Pogoda zapowiada się w ten weekend dość ładna, choć ma być chłodno. To idealna okazja, by wybrać się na wycieczkę. Tym razem polecamy piękne polskie parki. Oczywiście to nie wszystkie propozycje, jakie czekają w cotygodniowym Magazynie Swidnica24.pl.

W Wielkiej Brytanii trwa gorączka oczekiwania na potomka książęcej pary, Wiliama i Kate, która za sprawą doniesień w głównych wydaniach wiadomości na całym świecie udziela się milionom ludzi. Przy tej okazji mnożą się publikacje, poświęcone rodzinie królewskiej. Temat podjął także polski dziennikarz. Marek Rybarczyk prześledził losy książąt i królów z panującej dynastii. Co odkrył, można sprawdzić w jego najnowszej książce, zatytułowanej „Tajemnice Windsorów”. To może być niezła lektura na leniwy weekend. Więcej w dziale Książka.

Miłośnikom ambitnego kina serwujemy kolejne zaproszenie na największy wrocławski festiwal – T-Mobile Nowe Horyzonty. Ten odcinek poświęcony jest niezwykłemu cyklowi wprost z Rosji. U naszych sąsiadów popularne stało się kręcenie filmów o własnym życiu. Co z tego wynika? Więcej w dziale Kino.

Wspomniana już propozycja wycieczek tym razem dotyczy parków. Parków wyjątkowych, tworzonych przez utalentowanych ogrodników i po latach z pieczołowitością odnawianych. Gdzie w Polsce czekają hektary zieleni, posadzonej tak, by stała się dziełem sztuki? O tym w dziale Turystyka.

Po trudnym przepisie z ubiegłego tygodnia w „Czarach Penelopy” tym razem czeka potrawa, z przygotowaniem której nikt nie będzie miał problemów. Włoska sałatka caprese na pewno znakomicie wpisuje się w letni klimat. Jak ją przyrządzić? Szczegóły w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu głównym pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Sałatka caprese
Następny artykułRolls-Royce i Bentley na świdnickim Rynku