Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kursanci poszybowali

Kursanci poszybowali [FOTO]

6

Trójka spośród 8-osobowej grupy, która szkoli się z latania szybowcem na świebodzickim lądowisku, ma już za sobą pierwsze samodzielne loty – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

Szkolenie prowadzi Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Kurs podstawowy rozpoczął się 6 lipca pod dowództwem instr. pil. Mariusza Koneckiego. – Nauka dotyczy podstawowych umiejętności lotniczych a więc startu, lotu nadlotniskowego oraz lądowania na szkolnym szybowcu Puchatek przy użyciu do startu wyciągarki – wylicza Grzegorz Glegoła, szef TLŚ.

Biorący udział w szkoleniu młodzi ludzie zostali objęci dofinansowaniem przez Gminę Świebodzice, dzięki czemu pokrywają tylko symboliczną część kosztów szkolenia.

Na świebodzickim lądowisku w sezonie ciągle coś się dzieje, lądują tu szybowce i śmigłowce (ostatnio ekipa telewizji TVN, która kręciła materiał o Zamku Książ). Obecnie nasi lotnicy przygotowują się do udziału w Festiwalu Tajemnic Zamku Książ oraz do Militarnego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w przedostatni (24-25) weekend sierpnia – oczywiście w Świebodzicach.

zdjęcia nadesłane przez UM Świebodzice

 

Poprzedni artykułUczta ze Stradivariusem [FOTO]
Następny artykułPotrenuj rodzicielstwo