Strona główna Wydarzenia Która szkoła najbardziej oblegana?

Która szkoła najbardziej oblegana?

21

Już dzisiaj absolwenci gimnazjów dowiedzą się, czy trafili do wymarzonej szkoły średniej. Informacje pojawią się w specjalnym serwisie internetowym, a około południa zostaną także wywieszone listy z nazwiskami  przyjętych. Dla wielu zabrakło miejsc w II LO w Świdnicy, które okazało się najbardziej obleganą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie.

Do minionego piątku absolwenci gimnazjów mieli obowiązek zdecydować się, jaką szkołę wybierają. – Zainteresowanie placówkami w powiecie świdnickim jest nieco wyższe niż przed rokiem. Chętnych było ok. 1400 gimnazjalistów – mówi Stanisław Szelewa, dyrektor wydziału oświaty w starostwie. Najtrudniej dostać się do I i II LO, gdzie limit punktowy (za egzamin i oceny) ustalono na 50 punktów. W pozostałych liceach to 40 punktów, w technikach – 30.

Najwięcej chętnych jest do II LO. – To aż 200 osób. Nie wszyscy jednak do nas trafią, mimo że utworzona została dodatkowa, szósta klasa – wyjaśnia dyrektor Jacek Iwancz i cieszy się, że młodzież reprezentuje bardzo wysoki poziom. Najwięcej punktów – bo minimum aż 71,8 – wymagano przy zapisie do klas A i B. W sumie do szkoły przyjętych zostanie 180 uczniów.

Nieco mniejszym powodzeniem cieszyło się I LO, ale i tutaj nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Szkołą zainteresowanych było 172 uczniów, naukę w pierwszej klasie rozpocznie 150. Będzie, tak jak planowano, 5 oddziałów.

W III i IV LO będą po trzy oddziały, problemu z naborem nie miały także Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Najtrudniejsza sytuacja jest w Zespole Szkół w Świebodzicach, gdzie nie uda się utworzyć klasy technikum.

– Oczywiście dzisiaj proces naboru się nie kończy i każdy z uczniów ma jeszcze szansę, by znaleźć dla siebie miejsce – zapewnia Stanisław Szelewa. Nabór uzupełniający zacznie się we wtorek, 9 lipca i potrwa do końca tygodnia.

asz

Poprzedni artykułTowarowa zamknięta. Motocyklista w szpitalu [FOTO]
Następny artykułSpłonął VW golf [VIDEO]