Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 50

Co to, gdzie to? Zagadka nr 50 [KONKURS]

0

Ubiegłotygodniowa zagadka okazała się bardzo trudna. Odpowiedzi nadesłało kilkanaście osób, ale zaledwie kilka było poprawnych. W tym tygodniu zaproszenie do kina Cinema 3D powędruje do pani Joanny Boloch. 

Zanim odpowiedź, przedstawiamy kolejną zagadkę.

Zagadka nr 50

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 13  lipca, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 50”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Pod odpowiedzią należy podać źródła, z jakich Państwo korzystali. Zwycięzca zostanie ogłoszony 13 lipca na portalu Swidnica24.pl. Kolejna zagadka za tydzień w sobotę. Zapraszamy do zabawy.

Odpowiedź pani Joanny Boloch na zagadkę nr 49:

Zdjęcie przedstawia obraz ukazujący Świdnicę ok. 1695 r., ponad miastem namalowano Maryję jako patronkę miasta. Dzieło to znajduje się w kaplicy św. Józefa w świdnickiej katedrze. Warto dodać, że na obrazie znajduje się łacińska inskrypcja: Sub tuum praesidium confugimius, co znacz: Pod twoją opiekę uciekamy się.

Miasto ukazano jedynie w murach miejskich, bez przedmieść, ponieważ tam stanął niewiele wcześniej ewangelicki Kościół Pokoju pw. Świętej Trójcy.

źródło Świdnica przewodnik

Poprzedni artykułTeatr zawładnął Świdnicą [FOTO]
Następny artykułGdzie na weekend? Świdniczanie polecają [WIDEO]