Strona główna Temat dnia „Bocianek” dla Latawca

„Bocianek” dla Latawca

41

Szkoła rodzenia działająca przy świdnickim szpitalu Latawiec może pochwalić się  tytułem „Wyróżniającej się Szkoły rodzenia na Dolnym Śląsku”. Certyfikat jest ważny do lipca 2015 roku, a przyznał go wojewoda dolnośląski.

– Bardzo ważną rolę w edukacji przedporodowej odgrywa  szkoła rodzenia działająca w świdnickim szpitalu Latawiec. Tutaj profesjonalnie przygotowujemy przyszłych rodziców do bezpiecznego odbycia ciąży oraz aktywnego porodu i połogu. Edukujemy zgodnie  ze standardami jak opiekować się noworodkiem, przygotowujemy do karmienia naturalnego, uczymy dialogu z dzieckiem a także przygotowujemy rodziców do pełnienia ich ról jako matki i ojca – mówi dr Zbigniew Kubiaczyk, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologiczno – Położniczym.

Świdnicka szkoła rodzenia realizuje program zgodnie ze standardem edukacji przedporodowej, za co otrzymała tytuł „BOCIANKA” oraz została wpisana na listę „Rekomendowanych szkół rodzenia na Dolnym Śląsku”.

Szkoła rodzenia utworzona  została w 2011 roku dzięki staraniom grupy pielęgniarek położnych szkoła to nie tylko przyjazne, dobrze wyposażone pomieszczenia, ale przede wszystkim pomoc specjalistów. Zajęcia teoretyczne i praktyczne, dotyczące zarówno samego porodu, jak i opieki nad noworodkiem, poprowadzą pielęgniarki położne, pielęgniarki neonatologiczne, lekarze pediatrzy i neonatolodzy oraz psycholog.

Do Szkoły Rodzenia zapisywać się mogą mamy w 26-28 tygodniu ciąży. Zajęcia są prowadzone w 5-osobowych  grupach 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Uczestniczkom mogą towarzyszyć bliskie osoby. Raz w miesiącu organizowane są spotkania dla dziadków i babć.

Poprzedni artykułZabrakło ostrożności
Następny artykułLegenda muzyki POP zagra w Nysie [WYGRAJ BILETY]