Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Zmarł ksiądz Jan Miłoś

Zmarł ksiądz Jan Miłoś

2

Był zawsze blisko ludzi, a każda bolączka parafian była Jego bolączką. 10 czerwca zmarł ksiądz prałat Jan Miłoś, kapłan diecezji świdnickiej. 

Prałat Miłoś urodził się 9 III 1933 w Borowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 VI 1959 we Wrocławiu. Jako wikariusz pracował przez 5 lat w Dzierżoniowie w parafii św. Jerzego, następnie rok we Wrocławiu, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Po 6 latach wikariatu, jako proboszcz na 10 lat objął parafię w Koskowicach koło Legnicy. W roku 1975 objął jako proboszcz parafię Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Od grudnia 1985 roku pracował jako proboszcz w parafii św. Michała Archanioła w Milikowicach. 

Ksiądz Miłoś był blisko ludzi, a każda bolączka parafian była Jego bolączką, troszczył się o wszystkich ludzi, dlatego też wychodził naprzeciw wszystkim potrzebom życiowym. Księdzu zależało również na dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży. Z Jego inicjatywy powstały świetlice środowiskowe w Gminie Jaworzyna Śląska. Do 1999 roku Ksiądz Prałat uczył dzieci w Szkole Podstawowej w Starym Jaworowie.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Borowej k. Mielca (diecezja tarnowska).

 


Poprzedni artykułŚwidnica wśród miast przyjaznych dla biznesu
Następny artykułO krok od tragedii