Strona główna Wydarzenia Świebodzice Trzy dni ze sztuką

Trzy dni ze sztuką

2

Przed nami IV edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira w Świebodzicach. W tym roku na festiwalu będzie jak dotychczas wiele do obejrzenia i kupienia.

 

Po raz pierwszy na Targirze zaprezentuje się firma projektującą i wykonującą unikatowe meble. Gośćmi będą zegarmistrz Franciszek Wiegand, a także Paweł Borowski. Nie zabraknie ciekawej biżuterii łączonej ze sznurkiem, odzieży lnianej, ręcznego haftu, autorskich torebek filcowych, wspaniałych witraży czy kowalstwa artystycznego. Targira to jedyna okazja do osobistego poznania naszych artystów, a także możliwość okazyjnego zakupu ciekawych wyrobów sztuki i rzemiosła użytkowego.

Najnowsze kolekcje biżuterii autorskiej zaprezentuje złotnik 2012 roku w Polsce – pani Iwona Lis-Filipczyk – firma Gold Fox. Niezwykle ciekawie zapowiada się stoisko Dariusza Grzenkowskiego – utytułowanego artysty, którego pasją są wyroby z naturalnego bursztynu bałtyckiego.

Na festiwal organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich będą pokazy malarstwa sztalugowego czy szlifowania szkła. Na stoisku Świebodzickiego Towarzystwa Lotniczego będzie można pobawić się na symulatorze lotu oraz zapoznać się z tajnikami lotnictwa.

Zobacz program Festiwalu 

Poprzedni artykułKożuchowska: Film to luksus [WYWIAD]
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 47 [KONKURS]