Strona główna Sport Jeździectwo Szwedzi w czołówce konkursu CI long 3*

Szwedzi w czołówce konkursu CI long 3*

0

Po rozegranej w sobotę próbie terenowej prowadzenie w konkursie objęli zawodnicy ze Szwecji. Najlepszy wynik 53,20 pkt. karnych uzyskał Niklas Lindbäck na stosunkowo młodej, 10-letniej klaczy Cendrillon. Po crossie awansował z czwartej na pierwszą pozycję deklasując swoją rodaczkę Sarę Algotsson-Ostholt.

 

Pomimo najlepszego wyniku w ujeżdżeniu i bezbłędnie pokonanych przeszkód na trasie crossu srebrna medalistka olimpijska spadła na drugą pozycję. Zawodniczka ta dosiadająca 9-letnię letnią klacz Reality 39 przekroczyła normę czasu i uzyskała ostatecznie 55,40 punktów karnych. Trzeci najlepszy wynik i 58,40 punktów karnych należy do kolejnego reprezentanta Szwecji, Johana Lundina startującego na wałachu Johnny Cash. Niestety jedyny startujący w tym konkursie zawodnik z Polski, Paweł Warszawski, zdecydował się zrezygnować z przejazdu po wyłamaniu dosiadanej przez niego klaczy Hatteria na przeszkodzie numer 10.

W sobotę organizatorzy i zawodnicy przegrali jednak w końcu z aurą. Ze względu na złe warunki atmosferyczne konkurs Pucharu Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego został przerwany.

Poprzedni artykułTomasz Żółtko zaśpiewa w Świdnicy
Następny artykułGryfiada na Dzień Dziecka [FOTO]