Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

6

Jadąc dziś do pracy napotykałem na swojej drodze róże, tulipany, lilie a nawet tradycyjne goździki. To jednak nie były miejskie krajobrazy a uczniowie zmierzający do szkół by pożegnać się na najbliższe dwa miesiące z nauczycielami. Część z nich odbierze świadectwo z paskiem a inna część…sam pasek. Bez bicia muszę przyznać, że co roku trochę zazdroszczę tym, którzy mają prawdziwe wakacje. Jednak nie zdecydowałbym się na powrót do szkoły. Interpretacje wierszy i Prawo stosunków wielokrotnych to coś, czego nie wspominam zbyt dobrze. 

Skoro weekend przed nami, warto go zaplanować tak, by nic nam nie umknęło. Co tydzień pomagam Wam w decyzji, gdzie wybrać się w piątek czy sobotę.

***

W każdy piątek zachęcam do spędzenia miło czasu w Cinema3D. Dwie świetne premiery to chyba dobry początek ostatniego czerwcowego weekendu.

Nazwa: Iluzja

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 28.06.2013, godzina 18:15 i 20:45

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Czwórka utalentowanych iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się… w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie byłego iluzjonisty, który stał się demaskatorem wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością

***

Nazwa: Stażyści

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 28.06.2013, godzina 20:15

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

„Stażyści” to film dla wszystkich, którzy choć raz w życiu usłyszeli, że coś im się nie uda i nie dadzą rady, a mimo to nie przekreślili marzeń i walczyli o ich realizację. Billy i Nick nie mogą znaleźć pracy, bo świat zdominowały smartphony, tablety, media społecznościowe i prężnie rozwijający się Internet. Bohaterowie przez lata doskonalili swoje umiejętności sprzedaży, którą uważają za sztukę, ale dziś jest ona bardzo niedoceniana – należy do reliktów minionej epoki…

Źródło www.cinema3d.pl

***

 Nazwa: Alchemia Teatralna

Miejsce: Sala teatralna ŚOK

Data i godzina: 28.06.2013, godzina 18:00

Wstęp:  Wstęp wolny

W czerwcu na warsztatach teatralnych zajmiemy się figurą Matki. Skojarzenia i przeróżne konteksty jakie niesie ze sobą to słowo jest punktem wyjścia do scenicznych działań, jakie wspólnie podejmujemy. Rodzona Matka, Matka Polka, Matka Ziemia, czy wreszcie Matka Boska – to jedne z wielu tematów teatralnych scen, które poprzez improwizację chcemy wykreować na próbach i pokazać owoc tych przedsięwzięć w piątkowy wieczór 28.06. Grupy warsztatowe przygotowują instruktorzy: Juliusz Chrząstowski i Tomasz Dajewski.

Źródło www.sok.com.pl

***

 Nazwa: Festyn dla Bogdana

Miejsce: Boisko wiejskie w Grodziszczu

Data i godzina: 29.06.2013, godzina 15:00

Wstęp:  Wstęp wolny

Pokazy Straży Pożarnej, loteria, muzyka i dobrze zaopatrzony bufet czekają na wszystkich, którzy włączą się w pomoc dla Bogdana Barana. W sobotę 29 czerwca, na wiejskim boisku w Grodziszczu sąsiedzi i przyjaciele organizują festyn charytatywny. Strażak ochotnik w ubiegłym roku uległ wypadkowi w pracy, po którym jest częściowo sparaliżowany. 9 czerwca na domu, w którym mieszka, zawalił się komin, niszcząc dach. Potrzebne są środki na remont, a także na dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby na wózku. Na pomysł zorganizowania festynu wpadli sąsiedzi. Czeka moc atrakcji, a podczas zabawy zbierane będą datki.

***

Nazwa: Tańcząc w ciemnościach

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Data i godzina: 29.06.2013, godzina 16:00

Wstęp:  Wstęp wolny

„Tańcząc w ciemnościach”, którego premiera stała się głośnym wydarzeniem artystycznym, uzupełnionym nominacją do Złotej Palmy w Cannes, to film wzruszający, poruszający głębokie emocje u widza. Obraz, który pozwala widzowi niejako do końca zatracić się w ukazanej historii.  Trier ponownie, poprzez zastosowanie prostej, surowej techniki, po mistrzowsku penetruje świat wewnętrzny głównej bohaterki, kontynuując swoistą, psychologiczną tradycję kina skandynawskiego. „Tańcząc w ciemnościach” to musical, ale daleko odchodzący od utrwalonej konwencji gatunku. Na seans połączony z dyskusją o filmie organizatorzy zapraszają już w nadchodzącą sobotę do  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Nazwa: Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

Miejsce: Boiska ŚOSiR, ul. Śląska 35

Data i godzina: 30.06.2013, godzina 10:00

Wstęp:  Wstęp wolny

Lato mamy już w kalendarzu i za oknami. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje w ramach akcji LATO 2013 z ŚOSIR-em Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Impreza startuje w niedziele z samego rana. Musisz tam być!

***

Aktualne prognozy pogody wskazują na to, że weekend będzie całkiem ciepły, chociaż na upał raczej nie ma co liczyć. Najważniejsze, że poziom wód w rzekach obniżył się a słońce pozostanie z nami przez najbliższe dni. Żegnamy czerwiec i witamy wakacje. Udanego weekendu życzę wszystkim!

MJ

Poprzedni artykułDyrektorzy szkół i przedszkola z nominacją
Następny artykułNapisz o Świdnicy i wygraj