Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Od rana pytam ludzi jakie mają przeczucia w związku ze zbliżającym się latem. Jedni mówią o upałach i wszechobecnym zapachu owoców i kwiatów, jeszcze inni o wakacyjnych przymrozkach i ukąszeniach komarów. W moim odczuciu zbliżające się lato przyniesie dużo słońca i egzotycznego powiewu. Czy jestem marzycielem?

Chyba tak, bo jak na złość kolejny już weekend na Przedgórzu Sudeckim maluje się tradycyjnie w barwach szarości i chłodu. Myślę jednak, że czas wolny od pracy i nauki można zaplanować całkiem przyzwoicie, by nie uprawiać mocno popularnego ostatnio „leżingu” przed telewizorem i komputerem. Specjalnie dla was drodzy Czytelnicy mamy przepis na zbliżający się weekend.

***

Gdy pogoda nie dopisuje, warto sprawdzić aktualny repertuar kina Cinema 3D. Dwie premiery powinny zaspokoić oczekiwania miłośników naprawdę dobrego kina w piątkowy wieczór.

Nazwa: „Dziewczyna z szafy”

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 14.06.2013, godzina 19:45 i 20:15

Wstęp: Normalny 17 zł, ulgowy 15 zł

Nieszablonowa komedia o przyjaźni trójki samotników: zdolnego webmastera Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w „80 milionach” Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji na miarę Dustina Hoffmana w „Rain Manie”) i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy (świetny debiut Magdaleny Różańskiej).

***

Nazwa: „1000 lat po Ziemi”

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 14.06.2013, godzina 18:45 i 21:00

Wstęp: Normalny 17 zł, ulgowy 15 z 

Gdy ludzie uciekli z Ziemi po kataklizmie, Nova Prime stała się nowym domem. Generał Cypher Raige (Will Smith) wraca z misji i pragnie zajmować się tylko swoim 13-letnim synem Kitaiem (Jaden Smith). Jednak zderzenie z asteroidą spowodowało uszkodzenie ich statku i muszą lądować na Ziemi, która jest dla nich nieznana. Cypher jest ciężko ranny i Kitai musi odnaleźć latarnię, aby dać sygnał i wrócić na ich planetę.

***

Sobota w powiecie Świdnickim będzie bardzo aktywna. Od rowerów po zumbę i pływanie.

Pamiętajcie by dobrać odpowiedni strój do panujących warunków. Z pogodą jak sami widzicie bywa różnie!

Nazwa: „Świdnica na rowery”

Miejsce: Parking przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy

Data i godzina: 15.06.2013, godzina 12:00

Wstęp: Wolny

W sobotę Urząd Miejski i Leroy Merlin w Świdnicy zapraszają na mini rajd rowerowy „Świdnica na rowery”. Wszyscy, którzy lubią dwa kółka i dobrą zabawę powinni zjawić się tego dnia wraz ze swoimi rowerami pod Urzędem Miejskim w Świdnicy . Dla pierwszych 150 uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki, a na koniec rajdu – grillowy poczęstunek nad Zalewem Witoszówka.

Trasa przejazdu ul.: Armii Krajowej (start), Ofiar Oświęcimskich, Komunardów, Stefana Żeromskiego, pl. Grunwaldzki, al. Niepodległości, pl. Wolności, Westerplatte, Śląska, rondo, Pionierów, Polna Droga (meta). 

***

Nazwa: „Strzegomskie baseny”

Miejsce: Strzegomski kompleks basenowy

Data i godzina: 15.06.2013, godzina 10:00

Wstęp: Normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, ulgowy dla mieszkańców gminy 1 zł

Oficjalne otwarcie strzegomskiego kompleksu basenów kąpielowych w sezonie 2013  nastąpi w sobotę, 15 czerwca br. o godzinie 10.00. Wstęp w tym dniu dla wszystkich będzie za 1 zł.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Strzegom oraz gości z okolicznych miast i miasteczek do odwiedzenia naszego kompleksu basenów – podkreśla dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, Grzegorz Luszawski. – Ceny biletów nie zmieniły się w porównaniu do roku ubiegłego, w dalszym ciągu dzieci, młodzież i studenci z gminy Strzegom mogą korzystać z basenów za symboliczną „złotówkę”.

***

Nazwa: „Zumba Party”

Miejsce: Pl.Grunwaldzki 11, Klub Bolko, Świdnica

Data i godzina: 15.06.2013, godzina 14:00

Wstęp: Dzieci 6 lat gratis, do 12 lat 10 zł, pozostali 35 zł, w dniu imprezy 40 zł

Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Teraz macie szansę, by sprawdzić się w zumbie w Świdnicy. W tanecznej imprezie udział może wziąć każdy. Nie trzeba znać tanecznych kroków. Wystarczą chęci a gorąca atmosfera sprawi, że poczujecie się rewelacyjnie.

***

Nazwa: „Taneczny deptak”

Miejsce: Gala Anonima 1, Hala sportowa OSiR

Data i godzina: 16.06.2013, godzina 8:00-10:00

Wstęp: Wolny 

Już w niedzielę zapraszamy na Taneczny Deptak – ogólnopolski konkurs tańca o puchar Prezydenta miasta Świdnicy.

Cel imprezy:

– Konfrontacja dorobku artystycznego.

– Popularyzacja różnych form tanecznych oraz ich walorów artystycznych

i wychowawczych.

– Wymiana doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą.

– Integracja nauczycieli, rodziców i dzieci poprzez wspólne uczestnictwo.

Kategorie taneczne:

– street dance –  wszystkie style tańca ulicznego

– solo,duety – muzyka organizatora, czas prezentacji 1 min

– mini formacje i formacje – muzyka własna, czas prezentacji 2,5 – 6 min

więcej na www.mdk.swidnica.pl

 ***

Nazwa: „Koncert dla rodziców i przyjaciół”

Miejsce: Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 16.06.2013, godzina 17:00

Wstęp: Wolny

 Studio artystyczne „Katharsis” serdecznie zaprasza na „Koncert dla rodziców i przyjaciół” który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca w Świdnicy. Na scenie pojawią się zespoły taneczne, soliści, duety i wokaliści SAK, którzy zaprezentują swoją całoroczna pracę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą miło spędzić niedzielne popołudnie.

***

Kolejny pracowity tydzień zbliża się do końca. Przychodząc do pracy w poniedziałek rano każdy pod nosem szepcze „…byle do piątku”. Weekend ląduje w Świdnicy i nasze nastroje przełączają się w tryb rozkoszny. Wykorzystajcie wolny czas w 120% i nie zmarnujcie ani kropli. Udanego a przede wszystkim słonecznego weekendu życzę ! 🙂

MJ

Poprzedni artykułRunęło drzewo [FOTO]
Następny artykułŚwiebodzice jak Praga?