Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Jak na złość tegoroczna wiosna działa nam mocno na nerwy. Każdy poszukuje słońca na nieba tle,a tam jedynie szara i ponura masa. Jak żyje, nie pamiętam takiej okrutnej zapowiedzi lata. Pozostaje nam jedynie czekać i liczyć na poprawę sytuacji. W międzyczasie można skorzystać z oferty kina lub zaplanować weekend już dziś, a jak co tydzień Swidnica24.pl w tym pomaga.

 

***

 Jeśli nie wyprawa w plener, to może do kina Cinema 3D?  Jest kilka premier i pozycji, które wciąż warto zobaczyć.

Nazwa: Kac Vegas 3 (Premiera)

Miejsce: Cinema 3D, Galeria Świdnicka

Data i Godzina: 07.06.2013, godzina 18:45 i 21:00

REŻYSERIA:     Todd Phillips

SCENARIUSZ:     Craig Mazin, Todd Phillips

OBSADA:     Bradley Cooper, Zach Galifianakis, Ed Helms

Tym razem nie będzie ani ślubu, ani wieczoru kawalerskiego. Co więc mogłoby pójść nie tak? Kiedy Wataha wyrusza w drogę, wszystko się może zdarzyć.

***

 Nazwa: Uciekinier (Premiera)

Miejsce: Cinema 3D, Galeria Świdnicka

Data i Godzina: 07.06.2013, godzina 18:30 i 21:15

REŻYSERIA:     Jeff Nichols

SCENARIUSZ:     Jeff Nichols

OBSADA:     Matthew McConaughey, Tye Sheridan, Jacob Lofland

 Dwóch nastoletnich chłopców, Ellis i Neckbone, spotyka mężczyznę o imieniu Mud, który ukrywa się na wyspie na rzece Missisipi. Mud opowiada im brzmiącą dość nieprawdopodobnie historię, jakoby zabił człowieka w Teksasie i teraz ucieka przed żądnymi jego głowy łowcami nagród. Twierdzi, że zabierze ze sobą miłość swego życia, urodziwą Juniper, która czeka na niego w mieście. Zaintrygowani Ellis i Neckbone, choć podchodzą do wyznań Muda sceptycznie, postanawiają mu pomóc. Wkrótce okazuje się, że Mud wcale nie kłamał. W spokojnym miasteczku pojawia się nieznajoma piękność, a w ślad za nią przybywają bezwzględni łowcy nagród.

***

 Nazwa: Niezmierzone – Wystawa prac Bartłomieja Mackiewicza

Miejsce: Świdnica, Rynek 44 – Galeria 44

Data i godzina: 07.06.2013, godzina 18:00

 Bartłomiej Mackiewicz z wykształcenia i zawodu jest Architektem. Od kilku lat mieszka w Świdnicy gdzie poza pracą oddaję się swojej pasji – rysuje, maluje tworzy grafiki. Zazwyczaj jego prace powstają w krótkim czasie. Aby zwrócić uwagę odbiorcy Bartek wykorzystuje różne techniki poszukuje najbardziej efektywnych środków wyrazu. Wyboru i realizacji danego tematu dokonuje tu i teraz, analizę zastępuję intuicją i subiektywnymi odczuciami. Stąd też nazwa wystawy „Niezamierzone” – nieplanowane.

 Nazwa:  Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 105

Miejsce: ul. Folwarczna 2 (teren szkoły)

Data i godzina: 08.06.2013, godzina 11:00

 Grono Pedagogiczne i Rodzice Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy serdecznie zapraszają na kolejny już Festyn Rodzinny. Podczas tegorocznego festynu będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Ekosymulator, salon playstation, dmuchany plac zabaw, pokaz umiejętności OSP oraz wozu strażackiego, popisy taneczne grup dziecięcych z MDK to tylko niektóre atrakcje sobotniego festynu. Najciekawszą atrakcją będzie możliwość podziwiania naszego miasta z lotu ptaka w pięknym balonie.

***

 Nazwa:  Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 6

Miejsce: ul. Wodna 5-7 (teren szkoły)

Data i godzina: 08.06.2013, godzina 12:00

Kolejna rodzinna propozycja spędzenia czasu to Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 6. Tu niespodzianek i atrakcji z pewnością nie zabraknie. W programie tegorocznego festynu: warsztaty plastyczne, pokaz wielkich baniek mydlanych, rewia talentów, kawiarenka, dmuchane zabawki, kiełbaska z grilla i wiele innych. Po prostu trzeba się pojawić przy ul. Wodnej. Podczas imprezy ktoś będzie miał szansę, by zgarnąć zaproszenie na dwugodzinny trening bowlingowy w hotelu Maria w Wałbrzychu.

***

Nazwa: Prezentacje historyczno-edukacyjne

Miejsce: Rynek, OSiR ul. Śląska

Data i godzina: 09.06.2013, godz. 9.30

W programie przewidziano prezentacje historyczne regimentów od średniowiecza do XX wieku. Wśród atrakcji pokazy walk i ćwiczeń rycerskich oraz pokazy musztry.

Program Prezentacji historyczno-edukacyjnych

9 czerwca (niedziela)

Miejsce: Rynek

godz. 09.30–10.00 przemarsz do Rynku,

godz. 10.00–10.30 prezentacja grup historycznych, pokaz historyczny w Rynku,

godz. 10.30–11.00 przemarsz grup na teren obozu.

 Miejsce: Camping OSiR – obóz wojskowy,

godz. 12.00–17.00 pokazy życia obozowego, konkursy i zabawy historyczne, pogadanki dla dzieci i młodzieży dotyczące życia w prezentowanej epoce, pokazy wszystkich grup rekonstrukcyjnych, w tym: pokazy walk i ćwiczeń rycerskich oraz, pokazy musztry, podczas pokazów prelekcja historyczna.

***

 Byle do piątku – jak mówi stare polskie przysłowie. Weekend nadchodzi, a wraz z nim miejmy nadzieję poprawa pogody. Dla tych, co nie wierzą w słońce mam ciekawą propozycję. Spróbujcie hodowli cytryny w domowej doniczce. Specjaliści mówią, że to powiew egzotycznego szaleństwa i blask wakacyjnego słońca w naszych domach.

 

Udanego weeekendu!

 

MJ

Poprzedni artykułNa ten awans czekał 15 lat
Następny artykułMurdzek 14. Dutkiewicz superprezydentem supermiasta