Strona główna Wydarzenia Świdnica Superbohater kontra rewolucja śmieciowa

Superbohater kontra rewolucja śmieciowa [KONKURS]

0

Na pomysł, jak „oswoić” zbliżającą się wielkimi krokami rewolucję śmieciowa, wpadł Urząd Miejski w Świdnicy. Nowa ustawa o gospodarowaniu odpadami od początku budziła sprzeciw i samorządowców, i obywateli, jednak odwrotu nie ma. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca. Może pomoże superbohater?

Bohater „Czystej Świdnicy” to postać, która będzie nam pomagać w kształtowaniu postaw ekologicznych mieszkańców, towarzyszyć w czasie imprez organizowanych przez miasto, kojarzyć się z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi a przede wszystkim segregacją odpadów. To postać, która ma za zadanie tłumaczyć nowe zasady w sposób prosty i na wesoło. Poza obecnością na imprezach, bohater będzie pojawiał się w szkołach  i przedszkolach. Będzie również uczestniczył podczas wizyt szkolnych i przedszkolnych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – mówi Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Postać bohatera będzie także wykorzystywana w materiałach edukacyjnych i informacyjnych kierowanych do mieszkańców.

Odtwarzacz mp4 dla głosujących, a tablet za wybranie zwycięskiej nazwy – to nagrody w konkursie, który pomoże nadać imię bohaterowi „Czystej Świdnicy” – do wspólnej zabawy zachęca Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. Konkurs zostanie zrealizowany w dwóch etapach. W I etapie do piątku, 14 czerwca przyjmowane są propozycje nazwy bohatera. Później komisja konkursowa dokona wyboru 5 nazw, które w II etapie wezmą udział w internetowym głosowaniu. A to przeprowadzone zostanie w dniach 17-20 czerwca. Zwycięską nazwę oraz autora poznamy 22 czerwca.

Zgłoszenia na nazwę można przesyłać na adres poczty elektronicznej: [email protected] (skan kuponu lub sama treść z zeskanowanym podpisem uczestnika konkursu) oraz w formie papierowej w specjalnie wyznaczonych do tego celu urnach, umieszczonych w następujących punktach Miasta:

– Urząd Miejski w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49, kancelaria pokój 27) od godz. 7.30 do godz. 15.30,

– Wieża ratuszowa (Rynek, ul. Wewnętrzna 4) – od godz. 9.00 do godz. 21.00.

W tych punktach dostępne będą również kupony. Regulamin konkursu oraz kupon można także znaleźć na www.um.swidnica.pl/czystaswidnica

Kupon konkursowy

Regulamin konkursu

 

 

Poprzedni artykułZa próbę zniszczenia obrazu nie trafi za kratki
Następny artykułKoncertowali w areszcie