Strona główna Temat dnia Statuetki SPIKŚ wręczone

Statuetki SPIKŚ wręczone [FOTO]

5

Już po raz dziesiąty Kapituła Statuetki Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich przyznała nagrody trzem osobom, wyróżniającym się w prowadzonej działalności gospodarczej. Gościem honorowym spotkania był wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

Podczas gali, która miała miejsce w Hotelu Piast – Roman poznaliśmy nie tylko wyróżnionych Statuetkami, ale również laureatów konkursu historycznego – Świdnica – Moje Miasto. – Do konkursu zgłoszono 11 trzyosobowych drużyn z 10 świdnickich szkół. Udział wzięło 10 drużyn z 9 szkół. Wszyscy wzięli udział w teście, przygotowanym przez jury, w skład którego weszli: Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz pracownicy naukowi tego muzeum – Zbigniew Malicki i dr Dobiesław Karstmówiła podczas gali Beata Moskal Słaniewska. 

Najlepiej z testem poradził sobie Mateusz Bortkiewicz. Zdobywając pierwsze miejsce Mateusz w nagrodę otrzymał tygodniowy wyjazd do Londynu, połączony z kursem językowym. II miejsce zajęła Agnieszka Wąż, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego. W nagrodę otrzymała wysokiej klasy aparat fotograficzny. Miejsce III przypadło Janowi Jaśkowiakowi. Nagrodą dla Jana był tablet. 

Po uhonorowaniu laureatów konkursu historycznego przyszedł czas na mini recital Patrycji Mizerskiej, uczennicy III LO w Świdnicy, a po nim długo  wyczekiwany moment wręczenia Statuetek SPIKŚ. W tym roku Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich w trzech kategoriach: Przedsiębiorca, Menedżer  i Przedsiębiorca – Społecznik  nominowało w sumie 9 przedsiębiorców.

Kategoria „Przedsiębiorca – edycja 2013”

Nominowani

Andrzej Hołdowański – od wielu lat prowadzi w Świdnicy przy ul. Żeromskiego lecznicę dla zwierząt, specjalizując się przede wszystkim w opiece nad małymi zwierzętami. Posiada nowoczesną i dobrze wyposażoną salę do zabiegów chirurgicznych. Ceniony przez opiekunów czworonożnych pupili za fachowość i dobre podejście do zwierząt.

Jerzy Madej – przez wiele lat był prezesem Spółdzielni Pracy Wyrobów i Usług Meblowych w Świdnicy. W 2011 roku z powodzeniem przekształcił spółdzielnię w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – Centrum Meblarstwa, stając się głównym udziałowcem i prezesem zarządu. Kieruje firmą kompetentnie, dbając o wprowadzanie nowych technologii i zadowolenie klientów.

Artur Janicki – od blisko dwudziestu lat prowadzi Biuro Promocji Artystycznej Arte. Jest pomysłodawcą i organizatorem jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w naszym mieście – Świdnickich Nocy Jazzowych. Dzięki niemu największe światowe gwiazdy muzyki jazzowej gościły na naszych scenach. Swoimi działaniami buduje dobrą markę Świdnicy. Jednocześnie dba o promocję młodych talentów, organizując różnego rodzaju koncerty i przeglądy. Lubiany za skromność, życzliwość i uśmiech. Ceniony za niezwykłe kompetencje i „ucho” do muzyki.

Statuetką Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich został uhonorowany Artur Janicki. 

Kategoria „Menedżer – Edycja 2013”

Nominowani

Bogdan Leśniański – wiceprezes Zarządu Wagonów Świdnica SA Greenbier Europe. Zarządza firmą w imieniu właściciela od 1999 roku, ceniony fachowiec, człowiek z wyobraźnią, wiarygodny i odpowiedzialny. Jest współtwórcą sukcesów handlowych firmy n rynkach europejskich. Dba o modernizację infrastruktury i wyposażenia technicznego zakładu. Wagony Świdnica są w tej chwili największym pracodawcą w regionie – zatrudnia ok. 1000 osób.

Władysław Walenciukiewicz – wieloletni dyrektor oddziałów Banku BGŻ, od kilku lat w Świdnicy. W trakcie swoje pracy wielokrotnie dawał wyraz zrozumienia zasad prowadzenia biznesu.  Sprzyja rozwojowi przedsiębiorstw lokalnych. Ceniony jako partner w biznesie, ale także jako szef zespołu pracowniczego.

Jerzy Gajos, dyrektor regionalnego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu. Zarządzanie taką instytucją z góry skazane jest na niechęć petentów. Jerzy Gajos udowodnił, że potrafi w taki sposób zarządzać oddziałem ZUS, by minimalizować to niezadowolenie. Otwarty na problemy, pragmatyczny, życzliwie nastawiony do klientów. Sprawia, że instytucja i jej oddziały postrzegane są zdecydowanie lepiej w naszym regionie niż w Polsce.

Statuetką Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich został uhonorowany Jerzy Gajos.

Kategoria „Przedsiębiorca – Społecznik Edycja 2013” 

Nominowani

Jerzy Franckiewicz – od początku prowadzenia działalności gospodarczej wspierał wiele projektów charytatywnych, edukacyjnych i sportowych. Robi to niezmiennie od lat. Dzieci wyróżniły go za to najsympatyczniejszym odznaczeniem – Międzynarodowym Orderem Uśmiechu. W tej chwili wśród projektów, które wspiera, jest systematyczny sponsoring na rzecz Klubu Sportowego Dekoria, w której młodzi adepci siatkówki zdobywają swoje pierwsze laury.

Piotr Snopczyński – człowiek gór, himalaista, goprowiec, szkoleniowiec. Prowadzi specjalistyczną firmę, podejmująca się najtrudniejszych projektów, związanych z usługami wysokościowymi. Z drugiej strony od lat organizuje Dni Gór, na które przyjeżdżają najwybitniejsi polscy himalaiści. Wystawy, projekcje filmów, spotkania autorskie, giełdy czy wreszcie zajęcia edukacyjne mają swoje wierne grono fanów.

Stanisław Gabryś – przed laty założył i do dziś prowadzi Muzeum Broni i Militariów. To pierwsze tego typu prywatne muzeum w Polsce, którego zbiory cenione są nie tylko w Polsce. Stworzył niesamowity zbiór eksponatów – broni, sprzętu bojowego, orderów, mundurów, dokumentów i innych przedmiotów, które gdyby nie on, prawdopodobnie zniknęłyby bezpowrotnie. Wszystko dzięki olbrzymiej pasji i pracowitości właściciela, jego determinacji i umiejętności zarażania swoim entuzjazmem.

Statuetką Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich został uhonorowany Stanisław Gabryś. 

Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie Piotra Lucińskiego
Następny artykułZnacznie więcej nietrzeźwych kierowców