Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków

0

Nawet deszczowa pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom VII Gminnej Olimpiady Sportowej dzieci w wieku przedszkolnym. W tegorocznej edycji udział wzięło 6 drużyn. Zwycięski puchar powędrował do gospodarzy olimpiady – przedszkolaków z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

 – W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”  sportowe olimpiady przedszkolaków przyczyniają się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej   u dzieci już od najmłodszych Ich radość, sportowa  postawa  i  duch  walki  mobilizuje  nas każdego roku do organizowania gminnych olimpiad z  udziałem  przedszkolaków z przedszkoli naszej gminy. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja po raz kolejny zaszczepiła w najmłodszych mieszkańcach gminy Świdnica sportowe pasje i chęć zdrowego trybu życia – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Przedszkolaki uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, tj. slalom z piłką, skok w dal, rzut piłką,   sztafeta, rzut dyskiem. Jednak dopiero dogrywka pomiędzy przedszkolakami z Pszenna i z Bystrzycy Górnej pozwoliła ostatecznie wyłonić zwycięską drużynę.

 W klasyfikacji generalnej

I miejsce zdobyło Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie

II miejsce zdobył oddział przedszkolny Bystrzycy Górnej

III miejsce zdobyło Przedszkole w Witoszowie Dolnym

IV miejsce zdobył oddział przedszkolny w Grodziszczu

V miejsce zdobył oddział przedszkolny w Mokrzeszowie

VI miejsce zdobył oddział przedszkolny w Lutomi Dolnej

 – Olimpiada Sportowa Przedszkolaków jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola, zapisana jest w kalendarzu imprez i uroczystości organu prowadzącego. Uczestniczą w niej wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Świdnica. Nasza placówka stała się tym samym prekursorem rozwoju kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Każdego roku dzieci  świetnie  się  bawią,  przynosi  im  to  wiele  satysfakcji,  radości  i  nam nauczycielom również, widząc jak one się angażują w te zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje – mówi Ewa Wasilenia, dyrektorka przedszkola.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale olimpijskie oraz nagrody rzeczowe.

Poprzedni artykułRuszył nabór do „Truskawki”
Następny artykułNielegalna fabryka w centrum Świdnicy