Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki „Ekonomika” czwarte w Polsce!

Siatkarki „Ekonomika” czwarte w Polsce!

3

Ogromny sukces mogą na swoim koncie zapisać siatkarki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i ich trener  Wojciech Ząbek. Podczas Mistrzostw Polski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt rozgrywanych w Wieliczce nasza drużyna zajęła doskonałe czwarte miejsce.

Zajęliśmy bardzo dobre czwarte miejsce. Po cichu liczyłem na wysoką lokatę, bo znam dobrze skład i możliwości dziewczyn, które są niemałe. Byliśmy o krok od medalu. Pierwsze trzy mecze wygraliśmy pewnie 2:0 z drużynami z Radomia, Opola i Starogardu Gdańskiego. Pierwsza porażka 0:2 przytrafiła się w spotkaniu z Dąbrową Górniczą. Na koniec rywalizacji grupowej wygraliśmy 2:0 z Sulechowem i awansowaliśmy do półfinału z drugiego miejsca w grupie, którą wygrała Dąbrowa Górnicza. Drugą grupę wygrały Police, za nimi był Rzeszów. W półfinale przegraliśmy 0:2 z Policami, a w meczu o trzecie miejsce ulegliśmy Dąbrowie Górniczej również 0:2. Mimo to jest to nasz ogromy sukces. Dziewczynom należą się wielkie gratulacje. Chciałbym bardzo podziękować dyrekcji „Ekonomika” za wsparcie mentalne i finansowe oraz klubowi MKS Świdnica, bo wszystkie dziewczyny są właśnie z tej ekipy. Współpraca układa się bardzo dobrze i widać to po wynikach. Szkół średnich w Polsce jest bardzo wiele, a my jesteśmy w pierwszej czwórce. To niebywały sukces – podsumował trener Wojciech Ząbek.

Zespół Szkół Ekonomicznych: Gancarz, Krusiewicz, Dolecka, Woźniak, M. Gezella, Bernaciak, Regnowska, Kuczyńska, Woszczyńska, Szliwińska, Rogalska, Olczyk

 

/M.Rodziewicz/

Poprzedni artykułFestiwal Reżyserii chce być na szóstkę [FOTO]
Następny artykułArtur Żmijewski: Film to praca zbiorowa [WYWIAD]