Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Prymusi wyróżnieni

Prymusi wyróżnieni

1

Ponad dwieście stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe wręczyła w środę, 25 czerwca uczniom gminnych placówek oświatowych wójt gminy Świdnica. W tym roku Prymus Gminy zdobył średnią 6,0. 

Aby otrzymać to upragnione dla każdego ucznia wyróżnienie, należało pracować przez cały rok szkolny. Na koniec najzdolniejsi uczniowie zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjach musieli wykazać się średnią ocen na poziomie m.in. 5,0. W roku szkolnym 2012/2013 wójt gminy przyznała o 13 stypendiów więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. 

W tym roku jedna z największych sal, jaka jest w Grodziszczu nie zdołała pomieścić wszystkich laureatów. – Tak duża liczba stypendystów, która jest rekordem w dotychczasowej historii gminy Świdnica jest potwierdzeniem, że dotrzymaliście słowa. Serdecznie gratuluję znakomitych wyników w nauce. Pracowaliście ciężko i wytrwale przez cały rok. Teraz  przed Wami okres zasłużonego wypoczynku. Życzę, aby były tegoroczne wakacje były bezpieczne. Dziękuję uczniom kl. II ze SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu za program artystyczny. Ekologia, utylizacja odpadów  i ochrona środowiska, którą zaprezentowaliście na scenie wpisuje się w nasze priorytety gminnej edukacji, a także w zbliżające się zmiany przepisów o gospodarce odpadami. Słowa uznania i podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, którzy pracowali z wami przez cały miniony rok szkolny – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy wiejskiej Świdnica.

Najwyższe nagrody finansowe trafiły go prymusów – 500 zł. Uczniowie nominowani do tytułu osobowość szkoły otrzymali po 400 złotych, a stypendyści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i sporcie 120 zł, w tym również prymusi szkoły.

Największą liczbą stypendystów mogą pochwalić się kolejny rok z rzędu: Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie (34 uczniów) oraz Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (44 uczniów). Prymusem Gminy Świdnica została Maja Kozłowska, uczennica Szkoły Podstawowej  im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Maja uzyskała średnią ocen 6.00

Łącznie w tym roku szkolnym wójt gminy wręczyła 181 stypendiów naukowych i 29 stypendiów sportowych. Łączna kwota nagród jaka trafiła do najzdolniejszych uczniów wyniosła 33420 zł.

Poprzedni artykułDawna fabryka zamieni się w plan filmowy
Następny artykułTrzynaście wypadków i piętnastu pijanych kierowców