Świdnica zyskała nowe połączenie kolejowe. Z Dworca Miasto będzie można pojechać bezpośrednio do Polanicy Zdroju. Pociąg dotychczas kończył bieg w Kłodzku.
9 czerwca wszedł w życie nowy rozkład jazdy. Zmieniły się godziny odjazdów wszystkich pociągów, ale będą to różnice kilkunastominutowe. Nowość to dłuższa trasa już obecnego w rozkładzie połączenia. Koleje Dolnośląskie wydłużają linię kolejową z Legnicy przez Świdnicę do Kłodzka. Pociąg dojedzie do Polanicy Zdroju. Odjazdy z dworca Świdnica Miasto o 6.58, 10.50 i 14.01, powrót z Polanicy o 11.15 i 13.38. Pozostaną także dwa połączenia tylko Świdnica-Kłodzko – 15.24 i 17.33.





![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


