Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

1

Tradycji stało się zadość. Jest weekend, jest deszcz. I jak co tydzień jedna rada – nie przejmować się. Magazyn Swidnica24.pl podpowiada, co zrobić z wolnym czasem.

Zdjęcie wikipedia

Na początek zaproszenie do lektury świetnie nawiązującej do dzisiejszego święta. Jak świat widzą najmłodsi z najodleglejszych zakątków globu? Historie, opowiedziane przez dzieci, zebrała Martyna Wojciechowska,  podróżniczka, dziennikarka, pisarka. Więcej w dziale Książka.

Podwójna porcja informacji czeka w dziale Turystyka. Po pierwsze – wraz z portalem znanenieznae.pl zapraszamy na wycieczkę do miejscowości, w której przez wiele lat przechowywany był welon  Marii Antoniny. Warto się tam wybrać nie tylko ze względu na ten wyjątkowy skrawek królewskiej odzieży, ale i dla pięknych widoków. Po drugie – przypominamy historię pierwszych ludzi na Mount Evereście. Niedawno minęła 60-rocznica zdobycia najsłynniejszego 8-tysięcznika. Jak z zimnem i trudami poradzili sobie pierwsi zdobywcy?

Adrianna Woźniak tym razem nie zaprasza na film, ale na spotkania z gwiazdami kina i seriali. Sporo z nich zagości w Świdnicy podczas 6.Festiwalu Reżyserii Filmowej. Więcej w dziale Kino.

Na deser i poprawę humoru kuchenne Czary Penelopy, która z lubością sięga po warzywa sezonowe. Tym razem w roli głównej szparagi z upraw dolnośląskich. Jak przyrządzić wykwintną zupę – krem, o tym w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Zupa krem ze szparagów
Następny artykułDominacja Niemców