Strona główna Wydarzenia Jubilat na podbój Ibizy

Jubilat na podbój Ibizy

0

Świdnicki Zespół Pieśni i Tańca Jubilat będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Santa Gertrudis na Ibizie. Tancerze już jutro, 24 czerwca,  wyruszają do Hiszpanii.

Zespół weźmie udział w paradach, warsztatach, spotkaniach z lokalnymi władzami. Przesłane organizatorom filmy z koncertami Jubilata tak bardzo się spodobały, ze świdniczanie zostali zaproszeni do udziału w koncercie galowym. Na scenie w gorącej Hiszpanii wystąpią 29 czerwca.

Zespół Pieśni i Tańca Jubilat został założony w 1975 roku w Świdnicy. Powstał dzięki inicjatywie Alfreda Galanta, dyrektora Świdnickiej Fabryki Wagonów oraz władz miasta. Jubilat podbił serca publiczność nie tylko w Polsce. Gościł w krajach sąsiedzkich w Niemczech oraz w Czechach ale także we Włoszech, w Austrii, Korei,Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, Litwie, Macedonii, Portugalii, Danii, Sardynii, Grecji, Słowacji i na Węgrzech. Występy zespołu zawsze spotykają się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności.

Wybitny poziom artystyczny zespołu został osiągnięty dzięki zaangażowaniu członków zespołu, ale także dzięki profesjonalnemu wkładowi choreografów oraz instruktorów: Lubomira Szmida, obecnego dyrektora artystycznego (od 1985) oraz Anny Trzeciak – asystenta choreografa.

 

Poprzedni artykułRycerze opanowali Rynek [FOTO]
Następny artykułCzeka Złote Oko i trzy tysiące złotych