Strona główna Temat dnia Inwestycje na finiszu

Inwestycje na finiszu [FOTO]

22

Jeszcze dzisiaj rozpocznie się odbiór techniczny zmodernizowanego fragmentu ulicy Równej przy basenie. Prawie gotowy jest  także skwer przy ulicy Franciszkańskiej, na którym trwają ostatnie prace porządkowe.

Przebudowa skweru zaczęła się na początku grudnia ubiegłego roku i kosztowała ponad 624 tys. zł, z czego ponad 404 tys. zł Świdnica otrzymała w formie dotacji unijnej. Zaniedbane dotąd miejsce między biblioteką a budynkami przy ul. Siostrzanej zupełnie zmieniło swój wygląd. Czy tego oczekiwali mieszkańcy? Na pewno zastanawia niemal całkowite zabudowanie skweru granitowymi płytami i kostką. Na zieleń wydzielono niewielkie gazony. W centralnej części została wmurowana skrytka na pamiątki świdniczan. Całości ma dopełnić instalacja artystyczna z dzikami w roli głównej, jednak nie była ona ujęta w pierwotnym projekcie na realizację trzeba będzie poczekać.

Remont ulicy Równej był konieczny przede wszystkim z powodu zagrożenia, jaki sprawiał kanał po potoku Młynówka. Chodnik nad nim od lat się zapadał. Prace ruszyły w lutym tego roku i objęły szeroki zakres –  wymienione zostało oświetlenie uliczne, instalacja odwodnienia ulicy. Wybudowany został nowy kolektor kanalizacji deszczowej i parking dla samochodów osobowych. Zdemontowano także nieużywana od ponad 10 lat konstrukcję zjeżdżalni basenowej. Zadanie objęło również urządzenie małej architektury (ławki, gazony kwiatowe), nasadzenie zieleni i wymianę istniejącej wiaty przystankowej. Cieszyć się mogą kierowcy, bo miejsc postojowych jest znacznie więcej, jednak zieleni jak na lekarstwo. Inwestycja kosztowała milion złotych i cała kwota pochodzi z budżetu miasta.

asz

Poprzedni artykułMurdzek 14. Dutkiewicz superprezydentem supermiasta
Następny artykułPolecamy: Brzechwa nie dla dzieci