Strona główna Wydarzenia Świdnica „Błyszczak” pomaga w edukacji śmieciowej

„Błyszczak” pomaga w edukacji śmieciowej

5

Błyszczak – taką nazwę dla bohatera akcji ekologicznej „Czysta Świdnica” wybrali świdniczanie. Konkurs został rozstrzygnięty w ostatni weekend podczas pikniku ekologicznego, związanego z nowymi zasadami gospodarki odpadami.

 

Piknik zorganizował Urząd Miejski, wspólnie z firmami, które zajmą się odbieraniem odpadów komunalnych (ZOM, Remondis), przy wsparciu Farmy Miejskiej.

Podczas pikniku przy punkcie informacyjnym „Czysta Świdnica” organizowane były zabawy i konkursy dla dzieci, a także działania edukacyjne dla młodych i dorosłych świdniczan. Przez cały czas trwania pikniku bohater „Czystej Świdnicy” propagował właściwe postępowanie z odpadami, odpowiadał na pytania, jak również sam „egzaminował” najmłodszych w kwestiach jak i gdzie należy segregować odpady.

Prócz tego w punkcie informacyjnym można było uzyskać informacje dotyczące: działania nowego systemu, segregacji odpadów, gdzie można zaopatrzyć się w pojemniki do zbierania odpadów zmieszanych, jak wypełnić deklaracje o opłacie za gospodarowanie odpadami i wiele innych, z którymi zwracali się mieszkańcy.

***

Autorką zwycięskiej nazwy dla bohatera „Czystej Świdnicy” jest p. Barbara Pidanty, która w nagrodę otrzymała tablet. Nazwa „Błyszczak” zwyciężyła w głosowaniu internetowym, pokonując: Sortusia, Czyściocha, Pucusia i Recyklusia. Wśród osób głosujących oraz osób, które zgłosiły swoją propozycję na nazwę dla bohatera rozlosowano nagrodę dodatkową – odtwarzacz MP4, który otrzyma p. Katarzyna Cichawa.

Poprzedni artykułNagrody za ekologiczną zbiórkę
Następny artykułŚKPR poznał terminarz