Strona główna Konkursy Miasto w kadrze

Miasto w kadrze [FOTO]

27

Nowy zegar na dworcu, nowy budynek na zaniedbanej dotychczas ulicy – te zmiany cieszą. Niestety, są i smutne przykłady bezmyślnego wandalizmu. Swidnica24.pl rozpoczyna cykl – „Miasto w kadrze”, a do współtworzenia zapraszamy czytelników. Zdjęcia i podpowiedzi, gdzie warto wybrać się z aparatem fotograficznym, można wysyłać na adres [email protected].

Zegar na remontowanym dworcu Świdnica Miasto już jest.

Wcześniej w miejscu oryginalnego, okrągłego czasomierza sprzed II wojny światowej zamontowano w prostokątnej wnęce zegar elektroniczny. Obecna tarcza nawiązuje do tej historycznej.

 Dworzec przy ogromnych nakładach finansowych odzyskuje blask. Komu to przeszkadza? Na pewno Angelice, Markowi i Mariuszkowi, którzy na świeżutko odczyszczonej kamiennej elewacji złożyli swoje autografy. I nie oni pierwsi, bo poprzednie bazgroły zostały usunięte.

Rozkładu jazdy jeszcze nie zdążyli zawiesić…

Ani nowe tablice, ani odnowione przęsła nie mają szans w starciu z bezmyślnością.

Ten budynek dopełniał smutny obraz jednej z bocznych uliczek w centrum Świdnicy.

Zrujnowana kamienica wkrótce zniknie z rogu ulic Przechodniej i Bohaterów Getta. Prywatny inwestor w tym miejscu postawi nowy budynek, nawiązujący charakterem do oryginału. Projekt został zatwierdzony przez konserwatora zabytków. W nowym obiekcie będzie przeszklony parter na sklep, restaurację czy bank, na piętrach znajdą się mieszkania, a wszystko zwieńczy dwuspadzisty dach. W kamienicy zostaną wykorzystane elementy architektoniczne z rozbieranego budynku. Inwestor wstępnie zaplanował zakończenie prac na 2014 rok, ale wszystko zależy od koniunktury w gospodarce.

Poprzedni artykułAkrobaci opanują Świdnicę
Następny artykułNie ma świętości