Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Do kalendarzowego lata zostało jeszcze ponad 30 dni, ale już teraz mamy jego przedsmak. Nawet jeśli nadciągają chmury, jest bardzo ciepło i trudno zostać w domu. Jak najlepiej wykorzystać weekend? Jak co tydzień z podpowiedziami śpieszą autorzy Magazynu Swidnica24.pl.

Aura zachęca do wyruszenia w Polskę. Tym razem zapraszamy do… parku. Nie jest to jednak przeciętne, śródmiejskie założenie ogrodowe. Jego walory są tak wyjątkowe, że został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się po obu stronach granicy polsko-niemieckiej i zajmuje aż 728 hektarów. Mowa o Parku Mużakowskim, do którego zapraszamy wraz z portalem znanenieznane.pl. Co prawda, by dotrzeć na miejsce, trzeba przejechać ponad 170 kilometrów, ale na pewno warto. Więcej w dziale Turystyka.

Jeśli nie wyjazd, to może nareszcie kolacja w ogrodzie lub na tarasie? Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch w ostatnich odcinkach cyklu „Czary Penelopy” przygotowała sporo propozycji, które będą akurat w sam raz na taka okazję. W najnowszym proponuje wspaniały deser – eleganckie ciasto, które jej zdaniem zasługuje na miano tortu. Jak przygotować tort „Pani Walewska”, o tym w dziale Kuchnia.

Niecodzienny odcinek przygotowała w dziale Kino Adrianna Woźniak. Zamiast jednego filmu – kilka propozycji do wyboru. To dla tych , którzy chcą wybrać się na Festiwal Reżyserii Filmowej. Co prawda wyścig o wejściówki jest zażarty, ale być może jeszcze uda się Państwu dostać zaproszenie na wybrany film. Na jaki? Podpowiada Adrianna w subiektywnym przeglądzie programu festiwalowego.

Na wieczór polecamy dobrą lekturę. Autor znakomitego reportażu „Miedzianka. Historia znikania”, tym razem postanowił opisać losy i dokonania wyjątkowego małżeństwa polskich architektów, tworzących w PRL-u. Ich idea domów dopasowanych do potrzeb konkretnych ludzi, niestety, została dramatycznie wypaczona. W jednym z bloków zamieszkał autor książki, Filip Springer. Jak z tej perspektywy zobaczył myśl  Hansenów? Więcej w dziale Książka.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Tort „Pani Walewska”
Następny artykułArka Noego zagra w Świdnicy