Strona główna Kultura Legenda gitary zagra w Świdnicy

Legenda gitary zagra w Świdnicy

0

Dorastał w złotej erze bluesa i rocka. Ucząc się gry na gitarze był pod wpływem takich talentów jak Jimmy Page, Jeff Beck,  Jimi Hendrix czy Ritchie Blackmore. W najbliższą środę, 15 maja zagra w Świdnicy legenda gitary  Scott Henderson.

W 1984 roku, wraz z basistą Garym Willisem,  Scott Henderson założył formację  Tribal Tech. Po dziewięciu, cieszących się wielkim uznaniem albumach Scott udowodnił, że jest światowej klasy gitarzystą i kompozytorem.  Artysta był kilkakrotnie wyróżniany nagrodą gitarzysty roku przez takie magazyny jak Guitar World czy Guitar Player. Pozycję światowego lidera gitary utrzymuje po dziś dzień. Wydał trzy albumy bluesowe, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Jego pasja i doświadczenie sprawiły, że obecnie wykłada on w Musican’s Institute w Hollywood oraz pisze rubryki dla magazynów Guitar Player, Guitar World i Guitar School.

Henderson na scenie w Świdnicy zagra z Feltonem Crewsem i Krzysztofem Zawadzkim. Felton Crews, jeden z najbardziej oryginalnych i  innowacyjnych współczesnych basistów. Niegdyś, można rzec nadworny basista Miles’a Davisa i Carlosa Santany. Styl jego gry jest opisywany jako otwarty,wolny, melodyjny. Krzysztof Zawadzki, założycieli i lider najlepszego polskiego elektrycznego zespołu jazzowego Walk Away. Od lat jeden z najlepszych polskich perkusistów według ankiety Jazz Forum. Ma na swoim koncie liczne projekty muzyczne realizowane z najlepszymi muzykami jazzowymi świata. Koncertował m.in. z Erikiem Marienthalem, Randy Breckerem, Dave’m Kikoski,  Feltonem Crews’em, Urszulą Dudziak, Mikiem Manieri, Mitch’em Formane, Deanem Brownem, Billem Evansem itd.

Koncert: Środa, 15. maja 2013 roku o godz. 20.00 w Klubie Bolko w Świdnicy

Bilety: przedsprzedaż 30 zł , w dniu koncertu: 40 zł

Poprzedni artykułTrzy punkty zostały w Piławie Górnej
Następny artykułSkrzydlaty piknik