Strona główna Wydarzenia Jarmark średniowieczny na zamku Grodno

Jarmark średniowieczny na zamku Grodno

0

Już po raz ósmy rycerze i wojowie opanują zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Na dwudniową zabawę już w najbliższy weekend zapraszają gmina Walim i Bractwo Zamku Grodno.  Początek o godzinie 11.00 18 maja.

Odwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Będzie można wybierać między innymi w miodach, historycznych ozdobach, czy uzbrojeniu.  Całej imprezie będą towarzyszyć zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zaplanowane jest odbycie się dwóch średniowiecznych turniejów bojowych: rycerskiego (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XVw.), oraz turnieju wojów (wczesne średniowiecze).

 – Punktem kulminacyjnym imprezy będzie na pewno bitwa. Starcie się wszystkich wojowników i rycerzy na ubitej zamkowej ziemi – kto zwycięży? – tego nie wie nikt. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowane będą również inne atrakcje. Podobno dawno temu ktoś na zamku ukrył pewien skarb. Dzięki przygotowanym przez przez nas wskazówkom, każdy chętny będzie mógł zmierzyć się z tą zagadką– zachęcają organizatorzy. – Zapraszamy na Zamek Grodno w dniach 18-19 maja 2013.

opr. red.

Poprzedni artykułPrawo jazdy. Nie trać czasu!
Następny artykułPo alkoholu poszła do szkoły