Strona główna Temat dnia Dawna Świdnica pod chmurką

Dawna Świdnica pod chmurką

3

Kilkadziesiąt czarno-białych fotografii Świdnicy od poniedziałku przyciąga uwagę przechodniów spacerujących po Rynku. Wystawę archiwalnych zdjęć już po raz trzeci zorganizował  portal Świdnica Moje Miasto. 

Na wystawie pod chmurką dominują czarno-białe zdjęcia, choć znajdzie się kilka perełek wykonanych już na materiałach barwnych. To już trzecia ekspozycja przygotowana przez miłośników Świdnicy. Wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznej i pokazuje Świdnicę  od końca lat 50. do początku lat 80. XX wieku.

Autorami zdjęć są: Tadeusz Beneszek, pionier miasta Świdnicy, znany lekarz, dyrektor szpitala, miłośnik fotografii i architektury, społeczny opiekun zabytków, Jan Goc, ekonomista, długoletni pracownik Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych,  pasjonat fotografii, dzięki niemu możemy oglądać kolorową Świdnicę z dawnych lat. Trzecim autorem jest Władysław Orłowski, fotoreporter, dziennikarz, wieloletni współpracownik Gazety Robotniczej.

 Jeśli po obejrzeniu będziecie czuć niedosyt zapraszamy na stronę www.mojemiasto.swidnica.pl, tam czeka niezliczona ilość archiwalnych fotografii Świdnicy.

***

Organizatorzy wystawy zwracają się z prośbą o zachowanie i uratowanie od zniszczenia spuścizny archiwalnej naszej „Małej Ojczyzny”.  Osoby zainteresowane współpracą, chcące ocalić od zapomnienia świadectwa lokalnej historii, proszone są o kontakt telefoniczny na numer 698 306 891 lub drogą elektroniczną [email protected]

fan page portalu

www.facebook.com/mojemiasto.swidnica

Poprzedni artykułPiknik lotniczy na otwarcie sezonu
Następny artykułŚwiąteczny maj w Świdnicy