W napadzie szału rzucił się z nożem na swoja matkę i dotkliwie ja poranił. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-latkowi ze Strzegomia. Tragedia wydarzyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Piotr M. tego dnia pił z matką alkohol. W pewnym momencie pokłócili się, a on wpadł w furie i złapał za kuchenny nóż. Usiłował ugodzić kobietę w głowę i klatkę piersiową. Ta broniła się, zasłaniając ciało rękami. Doszło do przecięcia wielu ścięgien. – Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Piotr M. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że był pijany i nie panował nad sobą, ale zabić nie chciał. Grozi mu nawet dożywocie.
Kobieta zmarła w lutym, ale – jak zapewnia prokuratura – jej śmierć nie była spowodowana odniesionymi obrażeniami.


![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-2-238x178.jpg)
![Zderzenie na ul. Łukasińskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Lukasinskiego-1-238x178.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-2-100x75.jpg)
![Zderzenie na ul. Łukasińskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Lukasinskiego-1-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
