Strona główna Temat dnia Biskup apeluje o datki na pomnik

Biskup apeluje o datki na pomnik

92

Już dzisiaj, 12 maja, we wszystkich świdnickich parafiach podczas mszy świętych zostanie odczytana odezwa biskupa. Ignacy Dec prosi mieszkańców, by włączyli się w budowę pomnika Jana Pawła II na placu przed katedrą. Pierwsza zbiórka po nabożeństwach zaplanowana jest na 19 maja, ale to nie wszystko.

Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność” po ponad rocznej przerwie znów zbiera pieniądze na rzeźbę. Projekt został wybrany w drodze konkursu w 2011 roku, jednak długo nie udawało się pozyskać środków choćby na start. Dzięki dotychczasowym zbiórkom przed kościołami udało się zebrać prawie 40 tysięcy złotych. Pomnik został zamówiony u rzeźbiarza z Sierakowic na Kaszubach. Jarosław Wójcik odleje rzeźbę papieża z mosiądzu. Postać będzie mierzyła 2,20 m ważyła ponad tonę.

Pomnik ma kosztować 200 tysięcy złotych, więc sporo jeszcze brakuje. Członkowie stowarzyszenia wystosowali imienne listy do radnych, przedsiębiorców, urzędników o przekazanie datków. Za wpłatę co najmniej 2 tysięcy złotych oferują wpis na tablicy fundatorów. Działania wspiera także biskup. Za jego zgodą zbiórki przed kościołami będą prowadzone systematycznie. Pierwsza 19 maja, kolejne w każdą trzecią niedzielę miesiąca. „Liczę na to, że budowa pomnika połączy nas wszystkich, świadomych znaczenia pontyfikatu dla historii naszej Ojczyzny i całego świata i stanowić będzie przesłanie naszego pokolenia dla tych, które po nas nadejdą.” – czytamy w odezwie biskupa.

asz

Poprzedni artykułBez bramek w meczu Polonii z Lechią [FOTO]
Następny artykułDla zdrowia przedszkolaków