Strona główna Magazyn Turystyka ZnaneNieznane.pl: Gdzie na majówkę?

ZnaneNieznane.pl: Gdzie na majówkę?

2

Zbliża się bardzo długa majówka, a wraz z nią szereg imprez dedykowanych rodzinom z dziećmi, pasjonatom i turystom. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na słoneczne dni, z których każdy będzie trwał około 16,5 godziny, mamy kilka propozycji. Wybór będzie jednak bardzo trudny.

 

 XXV Festiwal Kwiatów i Sztuki 2013

W dniach od 1 do 5 maja będziecie mieć okazję obejrzenia ponad 26 000
różnobarwnych tulipanów, a to za sprawą XXV Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który odbędzie się w Zamku Książ. Kompozycje kwiatowe prezentowane będą przez ponad 200

wystawców i artystów.
Jubileuszowej edycji wydarzenia towarzyszyć  będą występy artystyczne, tańce

średniowieczne, czy warsztaty formowania drzewek bonsai.

 Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym 2013

Wraz z początkiem maja zapraszamy do Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie każdego roku odbywa się Majówka Tumska. W trakcie pikniku rodzinnego, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny Wrocławia zaplanowaliśmy szereg atrakcji m.in.: pokazy i animacje dla dzieci Berek, występy muzyczne, jarmark różności – kramy z rękodziełem, wyrobami artystycznymi i żywnością ekologiczną oraz konkursy dla dzieci. Atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wioska indiańska Pocahontas – mówi Aleksandra Libera, organizator wydarzenia z Fundacji Pro Culturae Bono.

Majówka w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda zabytkowa parowozownia, na czym polega obrządzanie parowozu i ile czasu trwa obrócenie parowozu na obrotnicy, to zapraszamy do Jaworzyny Śląskiej. W trakcie majówki w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, która będzie trwała aż 9 dni, na odwiedzających czekać będą: Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego, wystawy starych narzędzi stolarskich, radioodbiorników oraz kolekcja motocykli Harley Davidson – opowiada Anna Lipska, z redakcji portalu ZnaneNieznane.pl, który opisuje najbardziej interesujące miejsca w Polsce.

 Wielka Majowa Gala Sportów Konnych i Zabaw Rycerskich na Zamku w Kliczkowie

Miłośnikom sportów konnych i zabaw rycerskich polecamy trwającą 3 dni imprezę na Zamku w Kliczkowie. W programie wydarzenia przewidziano m.in. turniej łuczniczy, wioskę średniowieczną, rycerskie zabawy dla dzieci,  spływy pontonowe rzeką Kwisą oraz XI Turniej Rycerski. Tradycyjnie, nie zabraknie też walk rycerskich, średniowiecznych zabaw oraz bitwy o zamek – zapewnia Justyna Ludwin, organizator wydarzenia.

 Wspominaliśmy już, że wybór będzie naprawdę trudny?

 Źródło: ZnaneNieznane.pl

Poprzedni artykułZ wypożyczalni: The September Issue
Następny artykułCzary Penelopy: Piknikowe ciasto drożdżowe