Strona główna Kultura Zbliża się Rock Festival

Zbliża się Rock Festival

1

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się mocne granie. Świebodzice zapraszają na drugą edycję Rock Festivalu, podczas którego wystąpią m.in. Strachy na Lachy i Coma. Rock zabrzmi w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Mieszka  Starego 6 kwietnia od godziny 15.30.


Świebodzice Rock Fest to wyjątkowy, kilkugodzinny koncert, na którym pojawiają się najlepsze polskie zespoły rockowe. W ubiegłym roku przed publicznością wystąpiły takie gwiazdy jak HEY czy Dezerter. Muzyczna uczta trwała kilka godzin a publiczność mogła poszaleć zarówno przy ciężkich, metalowych kawałkach, jak i pokołysać się przy lirycznych, nastrojowych utworach w wykonaniu Kasi Nosowskiej.

W tym roku w Świebodzicach zagości jeszcze więcej gwiazd. Aż sześć zespołów, grających różną muzykę, tym bardziej więc będzie okazja, by dokonać swoistego przeglądu współczesnej sceny rockowej w Polsce.

  *   Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku płytą „Strachy Na Lachy” , bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Pod koniec września zespół wydał swoje pierwsze koncertowe DVD – „Przejście” jest ono zapisem koncertu w łódzkiej Wytwórni. Na 9 lutego 2013 zaplanowana jest premiera najnowszej płyty zespołu, promowanej przez singiel „Mokotów”.

 *  Coma powstała w 1988 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. „Pierwsze wyjście z mroku” odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi.

 *   Riverside – zespół powstał w 2001 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Piotra Grudzińskiego i perkusisty Piotra Kozieradzkiego, byłego członka zespołu Hate. Muzycy zaprosili do współpracy wokalistę i basistę Mariusza Dudę oraz klawiszowca Jacka Melnickiego. W 2003 roku w limitowanym do 300 egzemplarzy nakładzie ukazało się pierwsze demo zespołu pt. Riverside. W grudniu tego samego roku został wydany singiel Loose Heart. 15 grudnia nakładem Mystic Production został wydany pierwszy album Riverside pt. Out of Myself. Pod koniec roku z zespołu odszedł Jacek Melnicki którego zastąpił Michał Łapaj. 18 stycznia 2013 roku w Polsce pojawiła się najnowsza płyta zespołu – Shrine of New Generation Slaves

 *  Maqama to powstały w 2009 roku polski zespół rockowy, który ma na koncie już dwie płyty studyjne, dużą trasę koncertową i trzy nakręcone teledyski. Rockowo – transowe granie z dużą dawką elementów psychodelicznych, romanse z etno i world music, istotny przekaz oraz energia już od wydania debiutanckiego „Maqamat” zjednały zespołowi zarówno wiernych fanów, których rzesza powiększa się z miesiąca na miesiąc, jak i dziennikarzy oraz krytyków muzycznych. Przez wielu z nich Maqama była określana jako odkrycie roku 2009. Prawdziwą wartość Maqama potwierdza występami na żywo.

 * Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Skład zespołu to Paweł Małaszyński (vokal) Wojtek Napora (gitara) Radek Jasiński (bas) Czarek Mielko (perkusja). Muzyka Cochise to połączenie inspiracji wszystkich członków zespołu, usłyszeć w niej można elementy grunge’u, metalu, rocka i muzyki progresywnej.

 Bilety: do 3 kwietnia – 65 zł, od 4.04 – 70 zł.

Poprzedni artykułKilku nietrzeźwych i trzy wypadki
Następny artykułWielka Sobota na boisku