Strona główna Wydarzenia Świdnica Zawodowe wyprawy „Mechanika”

Zawodowe wyprawy „Mechanika”

3

Mają nie tylko możliwość korzystania z nowoczesnych pracowni we własnej szkole, ale także poszerzenia wiedzy podczas udziałów w targach i wycieczkach zawodoznawczych. Uczniowie świdnickiego Zespołu Szkół Mechanicznych korzystają z projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” prowadzonego przez Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu.

Uczniowie brali udział m.in. w Międzynarodowych Targach Poznańskich „Motor Show”, a przed nimi  Targi Transportu, Spedycji i Logistyki Silesia TSL Expo w Sosnowcu (to niezwykłe wydarzenie dla miłośników branży transportu szynowego i drogowego, a także logistyki i magazynowania), Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi, Wyposażenia i Technologii w Nitrze na Słowacji, Międzynarodowe Targi Poznańskie – „ITM”. Odwiedza także zakłady Volvo, Leszczyńską Fabrykę Pomp i Elektrownię Turów.

– Młodzież niezwykle ceni takie wyjazdy i bardzo chętnie bierze w nich udział. Różnorodność oferty wyjazdowej jest tak duża, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie, a fundusze projektowe pozwalają na liczny  udział uczniów w projekcie – mówią opiekunowie.

Poprzedni artykułŚląsk Wrocław najlepszy w turnieju chłopców
Następny artykułOdpowiedzą za dziecięcą pornografię