Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wyrzucony z auta, zostawione na mrozie

Wyrzucony z auta, zostawione na mrozie

8

Kolejne zwierzaki trafiły do policyjnego kojca w Świebodzicach, a czwórka szczeniaków do zaprzyjaźnionego weterynarza w Strzegomiu. Szukamy dla nich nowych opiekunów, bo dotychczasowi najzwyczajniej pozbyli się swoich podopiecznych – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Biały pies został odłowiony w dzielnicy Ciernie, najprawdopodobniej został wyrzucony z auta, bo mimo rozpytania wśród mieszkańców dzielnicy, nikt go nie rozpoznał. Mniejszy pies w typie sznaucera błąkał się po Śródmieściu.

Czwórka szczeniaków została w czwartek, 4 kwietnia, przyniesiona do Straży Miejskiej – psiaki znaleziono w kartonie, w pustostanie. Są to trzy pieski i jedna suczka. Obecnie przebywają w Strzegomiu. Natomiast już drugi miesiąc na nowego właściciela czeka łaciaty kundelek, którego znaleziono przywiązanego do słupa.

Prosimy ludzi dobrej woli o przygarnięcie czworonogów, zwłaszcza maluchom potrzebny jest ciepły dom. Wszyscy, którzy chcieliby się zaopiekować pieskami, proszeni są o kontakt ze Strażą Miejską, tel. 606 637 542 lub 548.

Poprzedni artykułPolonia znów skrzyżuje rękawice ze Zjednoczonymi
Następny artykułNagrody i wyróżnienia w dziedzinie sportu przyznane