Strona główna Kultura Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

0

Jeszcze chwila, parę dni i na własne oczy zobaczymy takie widoki, jak na zdjęciu. Pierwszy wiosenny weekend zachęca do odkurzenia grilla albo do wycieczki za miasto. Gdzie się wybrać? Co zrobić z tak ładnymi dniami? Podpowiedzi jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.pl. 

Zdjęcie wikipedia

W górach, nawet najbliższych i niezbyt wysokich, wciąż leży śnieg, ale na pewno pierwsze oznaki wiosny można znaleźć w dolinach. I to właśnie im poświęcony jest najnowszy odcinek porad turystycznych, przygotowanych przez portal ZnaneNieznane.pl. Do wyboru są doliny dolnośląskie i te nieco dalsze. Więcej w dziale Turystyka.

Jak powiew świeżości na ekranach kin pojawił się właśnie nowy film Andrzeja Jakimowskiego, twórcy magicznych „Sztuczek”. Jego „Imagine”, zrealizowany w Portugalii z udziałem wielu zagranicznych aktorów, to zdaniem Adrianny Woźniak dowód na to, że  koprodukcja nie musi oznaczać szmiry. Co udało się Jakimowskiemu i dlaczego warto wybrać się na jego film? O tym w dziale Kino.

Do poczytania polecamy „Tańczącą Eurydykę”. Obdarzona niezwykłym głosem Polka podbijała w latach 60-tych i 70-tych świat, a burzliwą historie jej kariery przypomina emitowany właśnie w TVP serial. Jaka była Anna German, jaki ślad zostawiła w pamięci swoich bliskich, przyjaciół, fanów? Wspomnienia zebrała Mariola Pryzwan. Więcej w dziale Książka.

W tak ładną pogodę, jaką zapowiedzieli synoptycy, pewnie czasu na przygotowywanie skomplikowanych potraw nie będzie. Z pomocą spieszy jak zawsze niezawodna Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch, która podpowiada, jak wyczarować pyszne, szybkie w przygotowaniu i niebanalne spaghetti. Tym razem pokaże, że z makaronem świetnie komponują się brokuły. Cały przepis w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Spaghetti broccoli
Następny artykułLegenda o gryfie pod wieżą [FOTO]