Strona główna Temat dnia W cieniu katedry

W cieniu katedry

0

Do Świdnicy przybył mając 17 lat. Potem była nauka w Akademii Muzycznej i praca w Młodzieżowym Domu Kultury. Mirosław Jabłoński, bo o nim mowa pracował również w świdnickiej Szkole Muzycznej. Dziś spełnia się jedno z jego marzeń.

Już niebawem, bo 19 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozbrzmią utwory z płyty Mirosława Jabłońskiego. – Wydawnictwo nosi tytuł „… w cieniu katedry”. Płyta zawiera jedenaście utworów utrzymanych w klimacie muzyki filmowej – mówi Mirosław Jabłoński. Jest to pierwsza płyta w dorobku artysty. Koncert zaplanowano na 19 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Franciszkańska 18, godzina 18.

Mirosław Jabłoński komponuje i aranżuje. Współpracował z wałbrzyskim Teatrem Dramatycznym przy realizacji koncertu „Nie ma we mnie goryczy”.  Od lat komponuje utwory specjalnie na Dni Papieskie. Jego autorstwa są m.in. „Odkupienie” – 4 pieśni i recytacje do tekstów Karola Wojtyły, „The Fairy Song” na zespół smyczkowy i alt, „Pielgrzym” na głosy solowe, chór, zespół instrumentalny i recytatora. Pisze także piosenki dla swoich podopiecznych, przygotowuje programy artystyczne związane z wybitnymi postaciami. Wśród nich są m.in.  „A źródło wciąż bije” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i „Bardowe gitary” z utworami Leonarda Cohena i Krzysztofa Klenczona. Za swoją pracę był nagradzany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i prezydenta Świdnicy.

tepe

Poprzedni artykułSudecki Konwent na Śląsku
Następny artykułWięcej dróg do remontu