Strona główna Temat dnia Szansa na łączenie liceów z gimnazjami?

Szansa na łączenie liceów z gimnazjami?

30

Miasto i powiat rozpoczęły rozmowy o tworzeniu zespołów licealno-gimnazjalnych. – To bardzo trudny temat i jesteśmy w początkowej fazie dyskusji – mówi Stanisław Szelewa, dyrektor departamentu oświaty w świdnickim starostwie. Impulsem jest list prezydenta do zarządu powiatu i Rady Powiatu z ofertą przejęcia przez miasto świdnickich liceów i połączenia z gimnazjami. Na początek miałoby to być III LO i Gimnazjum nr 3.

Przeciwko wspólnej siedzibie III i IV LO protestowała młodzież

Już przed rokiem miasto proponowało, że weźmie na siebie obowiązek prowadzenia liceów i połączy je z gimnazjami, jednak odpowiedź była odmowna. W marcu zmodyfikowana oferta trafiła do radnych i zarządu powiatu po burzliwej dyskusji, jaką wywołała decyzja Rady Powiatu przeniesienia IV LO z ulicy Strzelińskiej do siedziby III LO przy ulicy Kościelnej. Niezadowoleni są uczniowie szkół o zupełnie różnych profilach, dezaprobatę wyraziła także Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy. Zdaniem prezydenta, utworzenie zespołu licealno-gimnazjalnego będzie korzystne dla obu stron.

O pierwszym roboczym spotkaniu 10 kwietnia nie chce mówić starosta Zygmunt Worsa. – Przedstawiciele miasta z prezydentem Wojciechem Murdzkiem na czele i przedstawiciele Rady Miejskiej spotkali się z Zarządem Powiatu Świdnickiego w celu omówienia pomysłów oświatowych m. in. na tworzenie zespołów gimnazjalno-licealnych. To dopiero początek, więc na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Wkrótce będą organizowane kolejne spotkania, podczas których będą omawiane różne rozwiązania możliwe do realizacji – informuje lakonicznie Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. Obie strony zgodnie przyznają, że chcą dalszych rozmów i powinno do nich dojśc jak najszybciej. Nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.

Poprzedni artykułUwaga! Przejazdy kolejowe zamknięte
Następny artykułOlimpia kolejnym rywalem ŚKPR-u