Strona główna Sport Inne Szachowy finał strefowy w Kasprowiczu

Szachowy finał strefowy w Kasprowiczu

0

Siedem drużyn wzięło udział w Licealiadzie strefy wałbrzyskiej w szachach, która odbyła się 3 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. W rozegranym systemem kołowym oraz tempem 15 minut na zawodnika turnieju zwyciężyła drużyna II LO Świdnica przed I LO Kłodzko oraz ZS Nr 2 Wałbrzych. Dwie najlepsze drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 9 kwietnia w Brzegu Dolnym.

 

Dokładne wyniki:

1. II LO Świdnica, 11.0 PKT, 16.5 pkt

2. I LO Kłodzko, 9.0 PKT, 15.5 pkt

3. ZS Nr 2 Wałbrzych, 7.0 PKT, 12.5 pkt

4. I LO Wałbrzych, 6.0 PKT, 13.0 pkt

5. III LO Ząbkowice, 6.0 PKT, 12.5 pkt

6. ZSP Nr 2 Ząbkowice Śląskie, 3.0 PKT, 9.5 pkt

7. I LO Świdnica, 0.0 PKT, 4.5 pkt

 

Najlepszymi na poszczególnych szachownicach okazali się: na 1.: Damian Daniel, na 2.: Przemysław Borowski (obydwaj II LO Świdnica), na 3.: Karolina Utecht (I LO Wałbrzych) oraz Patryk Żyła (I LO Kłodzko) i na 4.: Klaudia Grad (ZS nr 2 Wałbrzych) oraz Natalia Mielnik (II LO Świdnica).

 

Uczestnicy najlepszych drużyn otrzymali dyplomy, medale, a zwycięzcy także puchar. Wszystkie nagrody ufundowało świdnickie starostwo powiatowe. Nagrody wręczyli Wiesław Kułakowski z Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz Robert Kaśków – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. Turniej sędziował Marcin Korzekwa.

 

Poprzedni artykułPasażerka nie żyje [VIDEO]
Następny artykułWydział komunikacji także w środy