Strona główna Sport Inne Szachiści z II LO zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski

Szachiści z II LO zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski

0

Drużyna szachistów z II Liceum Ogólnokształcącego zajęli wysokie czwarte miejsce w dolnośląskim finale wojewódzkim szachowej licealiady. W składzie zespołu znaleźli się Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik. Zwycięzcą zawodów zostało LO z Bogatyni. Drugie i trzecie miejsce zajęły szkoły z Wrocławia.

 

Bartek miał okazję zmierzyć się z reprezentantem naszego kraju Oskarem Wieczorkiem.  Najlepiej z naszej czwórki spisał się Damian wygrywając wszystkie swoje pojedynki na trzeciej szachownicy. Dostał on indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika na trzecim stole. Przemek wraz z Natalią uzyskali również wysokie wyniki indywidualne pokazując, że mamy bardzo silną ekipę. Drużyna II LO ma szanse osiągnąć dobry wynik w Mistrzostwach Polski, które odbędą się od 27 do 29 maja w Solinie.

 

– Nasza ekipa zmierzyła się z bardzo dobrymi drużynami. W szachach bardzo często jeden błąd może spowodować, że szachista nie będzie w stanie podnieść się i wygrać swojego meczu. Tak też było z nami, choć chęć walki do końca pokazała, że od tej reguły są też wyjątki. Poziom finału dolnośląskiego był bardzo wysoki, a najlepiej o tym świadczą rankingi poszczególnych zawodników. Mamy nadzieję, że uda nam się pojechać na Mistrzostwach Polski pokazać się z jak najlepszej strony – ocenia Bartosz Stelmaski.

Poprzedni artykułMajówka pod parą
Następny artykułZwycięstwo na trudnym terenie