Strona główna Wydarzenia Świdnickie przedszkolaki najlepsze

Świdnickie przedszkolaki najlepsze

0

Znają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i wiedzą, jak zachować bezpieczeństwo na drodze. Dzieci z Przedszkola nr 4 w Świdnicy zwyciężyły w kategorii zerówkowiczów w półfinale Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa “Uczę się żyć”.  Oliwia Gołuch, Antonina Teuerle i Bartosz Tarnowski 28 maja wezmą udział w finale wojewódzkim we Wrocławiu.

Jest to największa tego typu impreza w Polsce. Konkurs ma charakter praktyczny, a jego tematyka jest zróżnicowana. W jej skład wchodzą: pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia, ochrona przeciwpożarowa, ochrona przeciwpowodziowa, bezpieczeństwo dnia codziennego, turystyka i rekreacja.

 Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali praktyczne problemy zainscenizowane na stacjach konkursowych, a także odpowiadali na pytania teoretyczne, zadawane przez wykwalifikowanych sędziów na poszczególnych stacjach. Musieli się zatem wykazać nie tylko wiedzą na temat różnego rodzaju zagrożeń, ale również umiejętnościami radzenia sobie w trudnych, niecodziennych sytuacjach. Dzieci na stacjach pierwszej pomocy rozwiązywały problemy ratownicze, musiały wykazać się umiejętnościami radzenia sobie podczas pożaru i powodzi. Zgodnie z tematyką konkursu do zadań uczestników należała też segregacja odpadów i wykazanie się wiedzą na temat ochrony środowiska.

W półfinale konkursu udział wzięło około 170 dzieci z 70 szkół i przedszkoli.

Zdjęcia Przedszkole nr 4 Świdnicy