Strona główna Wydarzenia Skromnie w rocznicę katastrofy w Smoleńsku

Skromnie w rocznicę katastrofy w Smoleńsku

41

Nie będzie manifestacji, przemówień ani przemarszów jak przed rokiem. Świdnica skromnie uczci pamięć 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. O 20.00 w kościele pw. św. Krzyża zostanie odprawiona msza św., a pół godziny wcześniej w apelu poległych zostaną odczytane nazwiska zmarłych.

W trzecią rocznicę tragedii, która wciąż dzieli Polaków, w Świdnicy wspólnie modlić się będą wszystkie środowiska prawicowe. – Nie planujemy  uroczystości przed tablicą na cmentarzu przy Alei Brzozowej. Tam kwiaty może złożyć każdy, kto czuje taka potrzebę – mówi Robert Garstecki z Prawa i Sprawiedliwości. Około 50 członków tej partii z powiatu świdnickiego weźmie udział w przemarszu, organizowanym dzisiaj w Warszawie.

10 kwietnia o 8.41 w Smoleńsku rozbił się samolot z delegacją na obchody rocznicy mordu w Katyniu. Na pokładzie było 96 osób, prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Nikt nie przeżył.

Poprzedni artykułStwórz rajdowego mema [KONKURS]
Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie 2013 [KONKURS FOTOGRAFICZNY]