Strona główna 112 Setki litrów spirytusu bez akcyzy

Setki litrów spirytusu bez akcyzy

7

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze w pomieszczeniach należących do podejrzanego zabezpieczyli duże ilości alkoholu i tytoń niewiadomego pochodzenia. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc działania wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu tytoniu oraz alkoholu bez akcyzy.

– Do zatrzymania doszło na terenie powiatu świdnickiego. Wspólne działania policjantów i celników doprowadziły do wytypowania miejsca, w którym mogą być przechowywane duże ilości tytoniu oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze po przygotowaniu niezwłocznie przystąpili do realizacji. Podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do jednego z mieszkańców powiatu ujawnili i zabezpieczyli 280 kilogramów tytoniu, a także ponad 820 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że towar zakupił na jednym z bazarów i chciał na nim trochę zarobić – informuje aspirant Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy podejrzany zajmował się również handlem. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa oszacowano na kwotę blisko 220 tys. złotych. 

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNowe odkrycie w Kościele Pokoju
Następny artykułGroźny wypadek na łączniku [FOTO]