Strona główna 112 Porwali i zmuszali do prostytucji

Porwali i zmuszali do prostytucji

21

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, w wyniku wspólnie prowadzonych działań ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o bezprawne pozbawienie wolności, zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści. Zatrzymani, to mężczyzna w wieku 31 lat i 30 – letnia kobieta, mieszkańcy powiatów świdnickiego i jeleniogórskiego, właściciele agencji towarzyskiej działającej na terenie Wrocławia. 

Policjanci zajęli się sprawą, po tym jak otrzymali informację o uprowadzeniu na jednej z ulic powiatu kłodzkiego, przez wówczas jeszcze nieznanych sprawców, mieszkanki województwa dolnośląskiego. Podjęte natychmiast działania doprowadziły w ciągu kilku godzin do ustalenia i zatrzymania na terenie Wrocławia osób podejrzewanych o to przestępstwo. Funkcjonariusze uwolnili także pokrzywdzoną, która została przewieziona do Wrocławia i była przetrzymywana w agencji towarzyskiej oraz udzielili jej pomocy.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyzna i kobieta, usłyszeli już zarzuty. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

W toku dalszych działań policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili kontrole agencji towarzyskich działających na terenie miasta. Efektem kontroli było zatrzymanie kolejnych czterech osób, mieszkańców województw dolnośląskiego i śląskiego, przy których funkcjonariusze znaleźli narkotyki oraz przedmioty pochodzące z kradzieży.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą. Nie wykluczają w związku z tym również dalszych zatrzymań. Sprawę prowadzi Centralne Biuro Śledcze i Prokuratura Rejonowa Wrocław – Fabryczna.

oprac. red 

Poprzedni artykułW cieniu katedry
Następny artykułPobiegną w Rogoźnicy